تغییر مسیر در حرکت یک استارتاپ نوپا با حضور در رویدادی فناورانه | نخبه ها
خدمات مرکز


تغییر مسیر در حرکت یک استارتاپ نوپا با حضور در رویدادی فناورانه
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اردیبهشت ماه سال جاری بود که مرکز فناوری های همگرا معاونت علمی فراخوانی با عنوان "نوپاهای همگرا" را منتشر کرد. هدف از این اقدام شناسایی استارتاپ‌های فعال و کمک به تجاری‌سازی دستاوردهای آنها بود. 
استارتاپ‌های متقاضی طرح های خود را ارسال کردند. بر این اساس 160 طرح  به دبیرخانه مرکز ارسال شد که پس از دو مرحله داوری در نهایت 27 استارتاپ انتخاب شدند تا در دوره های پیش شتابدهی شرکت کنند. استارتاپ ذهن پردازان شریف یکی از استارتاپ هایی است که با موفقیت این دوره را به پایان رساند و در نهایت موفق به جذب سرمایه گذار شد. 
شناخت مشتری مهمترین بخش فعالیت استارتاپی 
محمدرضا سحری مدیر این استارتاپ نوپا هدف از شرکت در این فراخوان را اینگونه بیان می کند: با هدف سنجش ایده هایی که در ذهن داشتیم در این فراخوان شرکت کردیم. البته یادگیری مفاهیم مرتبط با بازار و تجاری سازی محصولات فناورانه هدف دیگری بود که در نظر داشتیم. حضور در این دوره تاثیر بسیاری در روند حرکت ما در مسیر پیش رویمان داشت. با توجه به مباحث مطرح و راهنمایی های انجام شده، تغییرات زیادی را در این مسیر داشتیم. ابتدا با دو طرح مربوط به اختلال افسردگی و اختلال خواب وارد این روند شدیم. و بعد از ارتباط با مشتری ها و گرفتن بازخورد متوجه اشکالات شدیم و مسیر حرکتمان را تغییر دادیم. زیرا شناخت مشتری از مهمترین قسمت های یک استارتاپ است.
استارتاپی برای کمک افراد مبتلا به نارسایی های روانی
وی درباره حوزه فعالیت این استارتاپ نیز بیان کرد: تقریبا یک سوم افراد در دنیا از بیماری ها و نارسایی های روانی رنج می برند. پیشرفت هایی که در حوزه علوم اعصاب، علوم شناختی، هوش مصنوعی و کلان داده ها رخ داده به ما کمک می کند تا دید بهتری نسبت به این بیماری ها به دست آوریم. تلاش ذهن پردازان برای تشخیص، درمان، پیش بینی و پیشگیری از این بیماری ها است.
 

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

# استارتاپ

#رویداد  فناورانه

خبر های دیگر
news-image
میادین مغناطیسی موجود در فضا، عامل شکل‌گیری ستارگان است

پژوهشگران انگلیسی، در بررسی جدید خود ادعا کردند که شاید میادین مغناطیسی موجود در فضا، عامل شکل‌گیری ستارگان باشند.


news-image
رصد نهاده‌های کشاورزی تا تولید محصول نهایی

بر اساس طرح شبکه محصول سالم ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی، محصولات کشاورزی از مرحله نهاده ها تا محصول نهایی رصد و پ ...


news-image
اکسیدهای نیتروژن از دودکش صنایع مختلف آلوده‌کننده هوا حذف می‌شود

پودر کاتالیست زئولیتی کلینوپتیلولیت برای حذف اکسیدهای نیتروژن (NOx)از دودکش صنایع مختلف آلوده‌کننده هوا با حمایت ستاد تو ...