نشست تخصصی کاربرد نوآورانه فناوری در ارائه خدمات مالی برگزار می‌شود | نخبه ها
خدمات مرکز


نشست تخصصی کاربرد نوآورانه فناوری در ارائه خدمات مالی برگزار می‌شود
news-image


با حمایت کارگروه بانکداری، پرداخت و خدمات الکترونیک معاونت علمی، نشست تخصصی کاربرد نوآورانه فناوری در ارائه خدمات مالی و قوانین و مقررات برگزار می‌شود . 
 به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در دهه اخیر، با توجه به اهمیت موضوع فین تک‌ها و استارت آپ های فعال در این بخش با حمایت کارگروه بانکداری، پرداخت و خدمات الکترونیک معاونت علمی، نخستین نشست تخصصی نشست تخصصی کاربرد نوآورانه فناوری در ارائه خدمات مالی و قوانین و مقررات برگزار می‌شود.
بر اساس این گزارش، BEH HEY CHING از پایه گذاران اکوسیستم فین تک مالزی و متخصص و صاحبنظر در صنعت فناوری مالی از سخنرانان علمی این نشست خواهند بود. 
فین تک‌ها و استارت‏ آپ‏ های فعال در حوزه مالی به دلیل بالا رفتن میزان دادوستدها و توجه ویژه به مسائل مالی با گسترش فوق‌العاده‌ای همراه بوده‌اند. این رشد از 930 میلیون دلار در سال 2008 به رقم 12 میلیارد دلار در سال 2014 رسیده است. شرکت‏های بزرگ بشماری در دنیای امروز مشغول به ارائه خدمات مرتبط با حوزه‌های مالی می‏باشند که حاصل فعالیت آن‌ها ایجاد اشتغال، آسان‌سازی مبادلات مالی، صرفه‌جویی در زمان رسیدگی با مسائل مالی و شفاف‌سازی مالی بوده است.

تقریباً تمامی مؤسسات مالی جهان و بسیاری از شرکت‌های بزرگ در حال ورود به این حوزه هستند تا با حمایت از کسب‌وکارهای نوپای این حوزه، راه ورود خود به بخش‏هایی نظیر تلفن‏های همراه، پردازش ابری، امنیت و رگلاتوری را تسهیل کنند. نرخ رشد شرکت‏های حوزه فین تک سالانه 26 درصد بوده و در حال افزایش است و بناتر برآوردها تا سال 2018 پیش‌بینی می‏شود، هشت میلیارد دلار سرمایه‌گذاری تنها از طریق بانک‏ها در این حوزه صورت پذیرد.

منبع خبر:معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
کاهش آلودگی هوای خانه با فناوری پلاسمای سرد

محققان دانشگاه لیورپول در حال توسعه دستگاهی هستند که از فناوری پلاسمای سرد برای مقابله با مشکل مواد حساسیت‌زای


news-image
مرکز پردازش سریع حوزه هوایی راه‌اندازی شد

دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی، گفت: ستاد از راه اندازی مرکز پردازش سریع حوزه هو ...


news-image
کسب رتبه دوم ایران در بخش ناوبری فضایی در منطقه

رییس مرکز ملی فضایی ایران گفت: کسب رتبه دوم ایران در منطقه در بخش ناوبری