نشست تخصصی کاربرد نوآورانه فناوری در ارائه خدمات مالی برگزار می‌شود | نخبه ها
خدمات مرکز


نشست تخصصی کاربرد نوآورانه فناوری در ارائه خدمات مالی برگزار می‌شود
news-image


با حمایت کارگروه بانکداری، پرداخت و خدمات الکترونیک معاونت علمی، نشست تخصصی کاربرد نوآورانه فناوری در ارائه خدمات مالی و قوانین و مقررات برگزار می‌شود . 
 به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در دهه اخیر، با توجه به اهمیت موضوع فین تک‌ها و استارت آپ های فعال در این بخش با حمایت کارگروه بانکداری، پرداخت و خدمات الکترونیک معاونت علمی، نخستین نشست تخصصی نشست تخصصی کاربرد نوآورانه فناوری در ارائه خدمات مالی و قوانین و مقررات برگزار می‌شود.
بر اساس این گزارش، BEH HEY CHING از پایه گذاران اکوسیستم فین تک مالزی و متخصص و صاحبنظر در صنعت فناوری مالی از سخنرانان علمی این نشست خواهند بود. 
فین تک‌ها و استارت‏ آپ‏ های فعال در حوزه مالی به دلیل بالا رفتن میزان دادوستدها و توجه ویژه به مسائل مالی با گسترش فوق‌العاده‌ای همراه بوده‌اند. این رشد از 930 میلیون دلار در سال 2008 به رقم 12 میلیارد دلار در سال 2014 رسیده است. شرکت‏های بزرگ بشماری در دنیای امروز مشغول به ارائه خدمات مرتبط با حوزه‌های مالی می‏باشند که حاصل فعالیت آن‌ها ایجاد اشتغال، آسان‌سازی مبادلات مالی، صرفه‌جویی در زمان رسیدگی با مسائل مالی و شفاف‌سازی مالی بوده است.

تقریباً تمامی مؤسسات مالی جهان و بسیاری از شرکت‌های بزرگ در حال ورود به این حوزه هستند تا با حمایت از کسب‌وکارهای نوپای این حوزه، راه ورود خود به بخش‏هایی نظیر تلفن‏های همراه، پردازش ابری، امنیت و رگلاتوری را تسهیل کنند. نرخ رشد شرکت‏های حوزه فین تک سالانه 26 درصد بوده و در حال افزایش است و بناتر برآوردها تا سال 2018 پیش‌بینی می‏شود، هشت میلیارد دلار سرمایه‌گذاری تنها از طریق بانک‏ها در این حوزه صورت پذیرد.

منبع خبر:معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
ویرایش امن ژنتیکی؛ مرزهای علم و اخلاق

پژوهشگران در مطالعات خود موفق به ابداع روش جدید ویژایش ژنتیکی شده اند که با عنوان CRISPR–Cas9 gene editing شهرت داشته و ...


news-image
فناوری که با کمتر از بیست دلار سیستم امنیت خانه را برعهده می گیرد

شرکت امنیتی فینوتی(Fynoti) فناوری ارائه کرده که با کمتر از 20 دلار وظیفه امنیت خانه


news-image
دومین فراخوان پذیرش مبادی معرفی شرکت‌های خلاق منتشر شد

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی با اعلام خبر انتشار دومین فراخوان پذیرش مبادی معرفی شرکت‌های خلاق ...