معاونت علمی از ایده‌های خلاقانه در صنعت خودروسازی حمایت می‌کند | نخبه ها
خدمات مرکز


معاونت علمی از ایده‌های خلاقانه در صنعت خودروسازی حمایت می‌کند
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری سورناستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ در نشست تخصصی که با حضور اعضای انجمن تخصصی صنایع همگن، نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور برگزار شد گفت: در صورت ارائه ایده‌های خلاقانه از سوی صنعت خودروسازی، قطعاً معاونت علمی حمایت خود را دریغ نخواهد کرد؛ به طور مثال از ارائه خدمات در راستای ساخت خودروی هوشمند و برقی استقبال خواهیم کرد.
صنعتی که مشکل اولش مالی باشد، قطعاً دانش بنیان نیست
ستاری با اشاره به موضوع اصلی مورد بحث در حوزه دانش بنیان گفت: مطمئناً زمانی که صحبت از دانش بنیان می‌شود، تنها موضوع مورد بحث، حمایت‌های مالی نخواهد بود، بلکه صحبت از گردش سالم در این محیط کسب‌وکار است.
وی بابیان اینکه صنعتی که مشکل اولش مالی باشد، قطعاً دانش بنیان نیست گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ در حوزه‌های متعددی، همچون سلول‌های بنیادی، گیاهان دارویی، پزشکی و بیو تک، نانو و همچنین ICT و.... ورود پیداکرده است، ولی در صنعت خودروسازی جز مواردی محدود تاکنون تجربه همکاری و آشنایی با ایده‌های خلاقانه نداشته است.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری بیان کرد: متاسفانه رشد صنعت در زیست بومی بوده است، که درخواست و توقع خلق نوآوری در آن جدی گرفته نشده است.
ستاری با اشاره به فناوری‌های شاخص ارائه‌شده در جهان گفت: با نیم‌نگاهی بر ایده‌های ابتکاری در جهان درمی‌یابیم، که نوآوری جنسی از نوع خلاقیت دارد، به طور مثال؛ اپل که حتی جزء صنعت هم به شمار نمی‌رفت، به‌یک‌باره توانست با ارائه خلاقیتی از جنس ابتکار، پیش رو فناوری در بازار شود.
 

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

#صنعت خودروسازی

#ایده‌های خلاقانه

خبر های دیگر
news-image
تشخیص عیار طلا با استفاده از اشعه‌های الکترومغناطیسی ممکن می‌شود

محققان در بخش لیزر موفق به ارائه فرایندی شدند، که آنا لیزر بر مبنای آن به کمک نفوذ اشعه‌های پرانرژی الکترومغناطیسی در د ...


news-image
چهار دلیل مهم برای مصرف غذاهای تند

غذاهای تند و پرادویه نه تنها می‌توانند بسیار خوشمزه باشند، بلکه سودمندی‌های زیادی را برای سلامت ما به همراه دارند.


news-image
ایجاد ۹۰ هزار شغل با توسعه زیرساختهای مهارتی فناوری اطلاعات

رئیس دانشکده پست و مخابرات از برنامه ریزی برای ایجاد ۹۰ هزار شغل با توسعه زیرساختهای مهارتی فناوری اطلاعات و ارتباطات پی ...