پارچه‌های ضدامواج ایرانی سرمایه‌گذار جذب کردند | نخبه ها
خدمات مرکز


پارچه‌های ضدامواج ایرانی سرمایه‌گذار جذب کردند
news-image


پارچه‌های ضدامواج الکترومغناطیس که چندی پیش با همکاری شرکت‌های تن‌سان طب هگمتانه و نانومادپارس برای تولید شکم‌بندهای بارداری مورد استفاده قرارگرفته بودند، موفق به جذب سرمایه‌گذار شده‌اند.

در راستای افزایش سلامت جامعه به‌خصوص مادران باردار و نوزادان، شرکت‌های تن‌سان طب هگمتانه و نانومادپارس که پارچه‌های ضد امواج الکترومغناطیس را تولید و تجاری‌سازی کرده‌اند، موفق به جذب سرمایه‌گذار نیز شده‌اند. 
شرکت پرتو تجارت هما با نظارت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو اقدام به خرید انحصاری این نوع پارچه کرده است. عسگرزاده مدیرعامل شرکت پرتو تجارت هما از فناوری نانو به‌عنوان یک زمینه در حال پیشرفت در کشور یاد کرد و افزود: «ما در گذشته اقداماتی را جهت سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری نانو انجام دادیم اما این فعالیت‌ها چون به‌صورت پراکنده صورت می‌گرفت، به سرانجام نرسید. اما پس از آشنایی با مجموعه نانومادپارس و تن‌سان طب هگمتانه، همکاری منسجمی را آغاز کردیم تا گامی در جهت پیشرفت این فناوری در کشور برداشته باشیم.»
وی با بیان این مطلب که سعی بر این است که فعالیت تجاری مجموعه به‌صورت فراگیر باشد گفت: «تلاش‌های بسیاری برای آغاز یک شیوه جدید صادراتی انجام‌شده و با شرکای تجاری‌مان در کشورهای مختلف مذاکراتی انجام شده است و مایلیم از همین ابتدای همکاری صادراتمان را آغاز کنیم.» 
امروزه امواج الکترومغناطیس به جزء جدایی‌ناپذیر زندگی انسان مدرن تبدیل شده‌اند؛ تلفن‌های همراه، اینترنت‌های بی‌سیم، تلفن‌های بی‌سیم و بسیاری از تجهیزات مورد استفاده، از امواج الکترومغناطیس برای انتقال اطلاعات استفاده می‌کنند. مطالعات متعددی در مورد رابطه این امواج با سلامت انسان انجام شده است.

منبع خبر:معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
اهدای دست مصنوعی چاپ سه بعدی

پسر 10 ساله‌ای که بدون دست راست به دنیا آمده بود، برای کریسمس یک دست مصنوعی خواهد داشت


news-image
ترکیب جدیدی برای مبارزه با باکتری‌های مقاوم

پژوهشگران آمریکایی، با الهام از یک مولکول، ترکیب جدیدی ابداع کرده‌اند که شاید بتواند با باکتری‌هایی که در برابر دارو مقا ...


news-image
گرانولابار و موسلی توت سوییت

ستاره ملیسا معتمدی عضو موسسه حامی نوابغ جوان با افتخار اختراع خود را با عنوان گرانولابار و موسلی توت سوییت به ثبت رساند.