نوآوری نیروی انسانی خلاق بستر توسعه صنعت زیست فناوری است | نخبه ها
خدمات مرکز


نوآوری نیروی انسانی خلاق بستر توسعه صنعت زیست فناوری است
news-image


به اعتقاد معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری، رشد صنعت زیست فناوری و دارویی کشور با تکیه به توانمندی نیروی انسانی خلاق و توانمند کشور محقق می‌شود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ سورنا ستاری در مراسم افتتاح طرح های صنعتی و دارویی که با حضور اسحاق جهان گیری معاون اول رییس جمهور برگزار شد اظهار کرد: خوشبختانه امروز در صنعت دارویی کشور زیرساختی مساعد برای توسعه صنعت دارویی محقق شده است و شاهد شکل گیری یک صنعت پویا و توانمند در حوزه زیست فناوری هستیم .

وی ادامه داد: این صنعت جدید می‌تواند ضمن طراحی و ماشین سازی، ارتقا و توسعه، محصولاتی قابل رقابت با محصولات برتر دنیا تولید و به بازار دارویی عرضه کند.
ستاری، مهمترین لازمه تحقق صنایع از جمله در حوزه زیست فناوری را مندی از ظرفیت نیروی انسانی خلاق و تحصیل‌کرده دانست و عنوان کرد: علیرغم بهره‌مندی از بیش از ۴.۷ میلیون دانشجو و تربیت نیروی انسانی فعال در حوزه مهندسی هم‌پای کشورهای پیشرفته دنیا بهره‌مندی از این ظرفیت خارق العاده در حوزه صنعت محقق نشده است. به واسطه سیطره اقتصاد منبع‌محور، جای صنعت از وجود چند کارخانه فراتر نرفته است و کارخانه ها ظرفیتی برای بهره‌مندی از این توانمندی در ارتقا، ماشین سازی، توسعه و رقابت با پیشرفتهای علمی و فناوری ندارد.
رئیس بنیاد ملی نخبگان، توسعه صنعت زیست فناوری کشور را مستلزم حمایت از فعالان این حوزه بر مبنای زیست بوم کارآفرینی و نوآوری دانست و گفت خوشبختانه روند کسب درآمد و ایجاد ارزش افزوده شرکت‌های فعال حوزه زیست فناوری اکنون به رشد قابل توجهی رسیده است که قدرت و توانمندی کشور در ایجاد شرکت های مبتنی بر دانش و خلاقیت نیروی انسانی به جای بهره‌مندی از سرمایه های فیزیکی را نشان می دهد.

منبع خبر:بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
خلق ثروت با اندوخته‌های ایران و نوآوری در صنایع خلاق و فرهنگی

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری گفت: خلق ثروت و ارزش افزوده در حوزه رسانه و صنایع نرم و فرهنگی، با ایجاد محیطی مساعد برا ...


news-image
کاوشگری که به خورشید می رود

ناسا مشغول آزمایش کاوشگر جدیدی است که تابستان امسال به خورشید


news-image
راه‌اندازی بورس ایده از ارکان اقتصاد دانش‌بنیان است

صالحی با اشاره به لزوم توسعۀ همکاری صنعت و دانشگاه، گفت: اقداماتی چون راه‌اندازی بورس ایده می‌تواند اثرگذاری بسزایی در ز ...