نرم افزاری که روند التیام زخم های بعد از جراحی را کنترل میکند | نخبه ها
خدمات مرکز


نرم افزاری که روند التیام زخم های بعد از جراحی را کنترل میکند
news-image


پژوهشگران از تولید نرم افزار جدیدی خبر می دهند که به واسطه آن می توان روند التیام زخم های بعد از جراحی را موثرتر کنترل کرد.
به گزارش سیناپرس بهنقل از ایرنا ، بیمار با استفاده از این اپ می تواند با تلفن هوشمند تصاویر دیجیتالی از یک زخم را بعد از جراحی همراه با پاسخ پرسشنامه ای کوتاه برای نظارت و کنترل وضعیت خود توسط پرستاران ارسال کند؛ این اپ همچنین نیاز به بستری شدن بیمار را بعد از جراحی در بیمارستان کاهش می دهد.

مطالعه محققان دانشکده پزشکی دانشگاه ویسکانسین در آمریکا روی این اپ، نشان می دهد که ارسال تصاویر دیجیتالی از زخم های بعد از جراحی توسط بیمار می تواند به تقویت مراقبت از بیمار کمک کند.
دکتر 'ربکا گونتر' جراح عمومی در دانشکده پزشکی دانشگاه ویسکانسین در یک بیانیه خبری گفت: ما پروتکلی ارائه داده ایم که در آن بیماران مشارکت فعالی در مراقبت از خود دارند و به ما امکان می دهد ارتباط نزدیکتری با بیمار داشته باشیم و زخم های جراحی آنها را بعد از ترک بیمارستان نیز کنترل کنیم.
وی افزود: این رویکرد همچنین به ما اجازه می دهد تا در صورت نیاز منتظر بازگشت بیمار به بیمارستان نمانیم و زودتر مداخله کنیم.
نتایج این مطالعه در مجله National Cancer Institute منتشر شده است.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
همه سرطان ها به درمان نیاز دارند؟

به باور متخصصان، برخی از نمونه های ابتلا به سرطان نیازمند ارائه روش های درمانی نبوده و بهترین حالت برای این بیماران، کنت ...


news-image
نخستین نیروگاه برق هسته ای شناور دنیا که در روسیه ساخته شد

نخستین نیروگاه برق هسته ای شناور دنیا که در روسیه ساخته شده، سفر دریایی خود را آغاز کرد. این نیروگاه «تایتانیک هسته ای» ...


news-image
شرکت‌های دانش بنیان ایرانی در نمایشگاه جیتکس 2019 حضور می یابند

با حمایت مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت های دانش بنیان و توانمند ایرانی بر ...