ممنوعیت خوردن نوشیدنی کافئین دار در مدارس خارجی | نخبه ها
خدمات مرکز


ممنوعیت خوردن نوشیدنی کافئین دار در مدارس خارجی
news-image


معلمان باور دارند که نتیجه عملکرد ضعیف دانش‌آموزان در کلاس درس و آزمون‌ها تا حد زیادی با مصرف نوشیدنی‌های کافئین دار ارتباط مستقیم دارد»

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری-به گفته کارشناسان بهداشتی، یک نوشیدنی 500 میلی‌گرمی دو برابر یک فنجان قهوه اسپرسو کافئین دارد و همین موضوع می‌تواند به هوش دانش‌آموزان آسیب بزند و مانع یادگیری مطالب آموزشی در آنها شود. 

معلمان آمریکایی باور دارند، مصرف نوشیدنی‌های انرژی زا منجر به تضعیف حافظه دانش‌آموزان می‌شود و به علت در دسترس بودن آنها نیز دانش‌‌‌‌آموزان در مصرف آنها زیاده‌روی می‌کنند؛ به خصوص که قیمت آنها به نسبت یک بطری آب ارزان‌تر است.

اداره ایمنی مواد غذایی اروپا، حداکثر میزان مصرف کافئین برای کودکان در طی یک روز را 105 میلی‌گرم اعلام کرده و این در حالیست که یک بطری نوشیدنی انرژی‌زا حاوی حداقل 160 میلی‌گرم کافئین است و این عدد بسیار بالاتر از حد مجاز است. 

«معلمان باور دارند که نتیجه عملکرد ضعیف دانش‌آموزان در کلاس درس و آزمون‌ها تا حد زیادی با مصرف این نوشیدنی‌ها ارتباط مستقیم دارد»؛علاوه بر این، انجمن نوشیدنی‌های اروپا، مصرف نوشابه‌های گازدار را به عنوان یکی از علل اصلی چاقی کودکان زیر 12 سال اعلام کرده اس و به همین دلیل آن را درمدارس ممنوع کرد..

منبع خبر:خبرگزاری علم و فن آوری
 

خبر های دیگر
news-image
برگزاری نشست هم‌اندیشی"بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست در ساختمان‌ها"

نشست هم اندیشی«بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست در ساختمان‌ها» با حضور نمایندگان بخش های دولتی و خصوصی برگزار می شود.


news-image
اضطراب مغز را کوچک می کند کودکان را پس از ترسیدن مسخره نکنید

طبق بررسی های جدید محققان، بخشی ازمغز کودکانی که درمعرض اضطراب واسترس قراردارند


news-image
زنگ خطر تهدیدات صنایع غذایی کشور در فضای مجازی به صدا درآمد، تبعات استفاده از مو ...

دبیر دومین همایش بین المللی صنعت غذایی کشور گفت: زنگ خطر تهدیدات صنایع غذایی کشور در فضای مجازی به صدا درآمده است و بنا ...