ممنوعیت خوردن نوشیدنی کافئین دار در مدارس خارجی | نخبه ها
خدمات مرکز


ممنوعیت خوردن نوشیدنی کافئین دار در مدارس خارجی
news-image


معلمان باور دارند که نتیجه عملکرد ضعیف دانش‌آموزان در کلاس درس و آزمون‌ها تا حد زیادی با مصرف نوشیدنی‌های کافئین دار ارتباط مستقیم دارد»

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری-به گفته کارشناسان بهداشتی، یک نوشیدنی 500 میلی‌گرمی دو برابر یک فنجان قهوه اسپرسو کافئین دارد و همین موضوع می‌تواند به هوش دانش‌آموزان آسیب بزند و مانع یادگیری مطالب آموزشی در آنها شود. 

معلمان آمریکایی باور دارند، مصرف نوشیدنی‌های انرژی زا منجر به تضعیف حافظه دانش‌آموزان می‌شود و به علت در دسترس بودن آنها نیز دانش‌‌‌‌آموزان در مصرف آنها زیاده‌روی می‌کنند؛ به خصوص که قیمت آنها به نسبت یک بطری آب ارزان‌تر است.

اداره ایمنی مواد غذایی اروپا، حداکثر میزان مصرف کافئین برای کودکان در طی یک روز را 105 میلی‌گرم اعلام کرده و این در حالیست که یک بطری نوشیدنی انرژی‌زا حاوی حداقل 160 میلی‌گرم کافئین است و این عدد بسیار بالاتر از حد مجاز است. 

«معلمان باور دارند که نتیجه عملکرد ضعیف دانش‌آموزان در کلاس درس و آزمون‌ها تا حد زیادی با مصرف این نوشیدنی‌ها ارتباط مستقیم دارد»؛علاوه بر این، انجمن نوشیدنی‌های اروپا، مصرف نوشابه‌های گازدار را به عنوان یکی از علل اصلی چاقی کودکان زیر 12 سال اعلام کرده اس و به همین دلیل آن را درمدارس ممنوع کرد..

منبع خبر:خبرگزاری علم و فن آوری
 

خبر های دیگر
news-image
جشنواره و نمایشگاه گیاهان دارویی و طب ایرانی برگزار می‌شود

چهارمین جشنواره و نمایشگاه گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب ایرانی (سنتی) با همت ستاد توسعه فناوری‌های گیاهان داروی ...


news-image
سیستم دکتر من

حامد ‌قاسمی عضو موسسه حامی نوابغ جوان با همت و تفکری خلاق سیستم دکتر من را به ثبت رساند.


news-image
صعود قابل توجه ایران در سفر و گردشگری

مجمع جهانی اقتصاد ( WEF )هر دو سال یك بار گزارشی را با موضوع رقاب‌ پذیری صنعت