داروی گیاهی درمان آکنه پوستی در مازندران تولید شد | نخبه ها
خدمات مرکز


داروی گیاهی درمان آکنه پوستی در مازندران تولید شد
news-image


علاقه به پژوهش را به خاطر حضور در مراکز علمی و دریافت راهکارها و استفاده از تجربیات اساتید بزرگ را می توان در نوع رفتار و نگاه آنها تشخیص داد.

سه دانش آموز دختر دبیرستان ابوریحان شهرستان ساری موفق به تولید دارو درمان آکنه پوستی با استفاده از عصاره گیاه بنفشه شدند.

راحیل فلاح، یاسمن لاری و ثنا شفاهی اقدامات تحقیقاتی خودشان را برای برون رفت از مشکلات پیش رو و دوستان خودشان آغاز کردند.

راحیل فلاح در گفت و گو با خبرنگار علم و فناوری از استان مازندران در ارتباط با علت تحقیق برای تولید دارو برای درمان آکنه پوستی، گفت: بیشتر دختران همسن و سال من نسبت به ایجاد آکنه پوستی حساس بوده و شیوه‌های مختلف درمانی را آزمایش کردند.

وی اضافه کرد:با همکاری دو نفر از دوستانم طرح تولید کرم از عصاره بنفشه برای درمان آکنه را در برنامه کاری خویش قرار داده و موفق به تولید صابون و کرم از عصاره گل بنفشه شدیم.

این پژوهشگر جوان خاطر نشان کرد: محصولات تولید شده به تایید مراکز آزمایشگاهی معتبر در استان مازندران رسیده و بنا در جشنواره تبیان رتبه دوم کشوری را به دست آوردم و همچنین در جشنواره خوارزمی در استان مازندران دوم شدیم.

وی در ادامه از برنامه ریزی برای تولید قرص برنج گیاهی توسط همین تیم خبر داد و گفت:طرح اولیه تولید این قرص انجام شده و در تحقیقات به نتایج مناسبی دست پیدا کردیم.

راحیل فلاح یادآور شد: در پروسه تولید نیاز به همکاری بین بخشی برای استفاده از تجهیزات و آزمایشگاه داریم، البته این همکاری وجود داشته و انتظار داریم که تداوم داشته باشد.

منبع خبر:خبرگزاری علم و فن آوری

خبر های دیگر
news-image
پژوهشکده‌ باستان شناسی از انجام نقشه باستان‌شناسی کشور منع شد

جامعه‌ی باستان‌شناسی ایران در نامه‌ای به منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درخواست های خود را اعلام کردند.


news-image
دستگاه شبیه ساز پرواز «سسنا» آماده بهره برداری است

دستگاه شبیه ساز پرواز «سسنا» با سیستم حرکتی و تصویری به همراه کنسول استاد پیشرفته در باغ کتاب نصب و بهره برداری از آن در ...


news-image
گام‌های جدی تهران برای حرکت به سوی شهر هوشمند و نوآور

شهردار تهران در بازدید از شتابدهنده پرسیس‌ژن فعال در حوزه زیست فناوری و کارخانه نوآوری تهران ضمن تأکید بر رشد روز افزون ...