دستاوردهای پارک فناوری پردیس معاونت علمی امیدوارکننده است | نخبه ها
خدمات مرکز


دستاوردهای پارک فناوری پردیس معاونت علمی امیدوارکننده است
news-image


اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری در جلسه هیأت امناء پارک فناوری پردیس معاونت علمی با اشاره به گزارش‌های ارائه‌شده از عملکرد پارک فناوری پردیس معاونت علمی در سال 95، اقدامات انجام شده و دستاوردهای حاصله را رضایت‌بخش و امیدوار کننده توصیف و از پویایی و عملکرد پارک فناوری پردیس معاونت علمی قدردانی کرد. معاون اول رییس جمهوری همچنین بر مطالبه محققین و پژوهشگران برای افزایش بودجه تحقیقات و پژوهش، بر اهمیت حوزه تحقیق و پژوهش تاکید کرد و ضرورت افزایش بودجه و اعتبارات بخش پژوهش و تحقیق در کشور را یادآور شد.

وی در خصوص برنامه توسعه شعب و اعضای غیرمستقر پارک فناوری پردیس معاونت علمی (شبکه نوآوری تهران) بر ضرورت سیاست‌گذاری و تعیین سازوکاری روشن و دقیق جهت هماهنگی اعضای غیر مستقر پارک با دستگاه‌های مرتبط و نحوه ارتباط و تعامل آنان با بازار و بخش صنعت تاکید کرد. رییس هیات امنای پارک فناوری پردیس معاونت علمی ضمن تاکید بر ضرورت ایجاد شبکه نوآوری تهران خواستار تشکیل جلسه‌ای با حضور وزیران صنعت، معدن و تجارت، علوم، تحقیقات و فناوری و معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و معاونت حقوقی ریاست جمهوری شد تا برنامه توسعه شعب و اعضای غیرمستقر پارک فناوری پردیس معاونت علمی (شبکه نوآوری تهران) و نحوه ارتباط و تعامل این واحدها با دستگاه‌های مرتبط را مورد بررسی قرار دهند. معاون اول رییس جمهوری افزود: وقتی اعضای غیرمستقر در پارک فناوری پردیس معاونت علمی به واحد تولیدی و کارخانه تبدیل می‌شوند باید نحوه ارتباط آنان با بخش صنعت و سایر دستگاه‌های مرتبط مشخص باشد که این موضوع نیازمند سیاست‌گذاری روشنی است تا نحوه و میزان تعامل و هماهنگی این واحدها با هر دستگاه مشخص باشد.

در این جلسه که محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری نیز حضور داشتند، دبیر هیات امنای پارک فناوری پردیس معاونت علمی گزارشی از عملکرد این پارک در سال 95 ارائه کرد و به تشریح دستاوردهای سال گذشته نظیر هم‌افزایی با دانشگاه‌های کشور، جذب و تبادل دانش فنی، توسعه کمی و کیفی شرکت‌های عضو، توسعه خدمات تخصصی و بهره‌برداری از فرصت‌های همکاری‌های بین‌المللی پرداخت. 

منبع خبر:بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
نمایشگاه استمراری دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان برپا می‌شود

دبیر ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی گفت: نمایشگاه دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان، با هدف فرهنگسازی، ترویج ...


news-image
چالش های شهر سایبری

امروز سه‌شنبه، پنجم دی‌ماه 96، سومین کنفرانس شهر سایبری با حضور شهردار تهران و رئیس سازمان جهاددانشگاهی


news-image
جداسازی مایعات با استفاده از لیزر امکان‌پذیر شد

محققان در بخش لیزر، موفق شدند ضمن ایجاد فازهای مختلف، دو مایع ترکیب‌شده را جدا کنند