ایده‌شو مهارت‌های فنی و حرفه‌ای برگزار می‌شود | نخبه ها
خدمات مرکز


ایده‌شو مهارت‌های فنی و حرفه‌ای برگزار می‌شود
news-image


 سی  و پنجمین رویداد ایده شو با عنوان مهارت‌های  فنی و حرفه‌ای با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی برگزار می‌شود.
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ایده شو رویدادی است که در آن، افراد، توانمندی خود را در ایده پردازی، بیان ایده و انتقال آن به دیگران در محیطی دوستانه محک می‌زنند. 
در مجموع رویداد ایده شو محلی است برای به اشتراک‌گذاری ایده‌های مبتنی بر تجربیات زندگی ساز، موضوعات موردعلاقه و شوق برانگیز و شنیدن نقطه نظرات منحصربه‌ فرد داوران در خصوص ایده‌های مطرح شده.
یک ایده خوب باید نوآور، شفاف، دارای توجیه اقتصادی، امکان‌پذیری و بازار پسند و مهم‌تر از همه مرتبط با موضوع رویداد باشد. به طور کلی ایده‌ها باید از تنوع موضوعی بالایی برخوردار باشند. 
ممکن است درخواست چندین ایده خوب برای یک موضوع وجود داشته باشد ولی برخی از آنها برای حفظ تنوع موضوعات حذف شوند. درخواست‌هایی که موضوع آنها دارای بیشترین نوآوری، جذابیت، هیجان‌انگیز بودن و کارایی بوده و محصول تجربه، دانش، تلاش و حرفه خود صاحب ایده باشند در اولویت قرار می‌گیرند.
موضوعاتی که قبلاً ارائه شده‌اند، اولویت کمتری برای تأیید نهایی دارند مگر آنکه وجه تمایز قابل توجهی با ایده مشابه داشته باشند. به هر ایده طبق شاخص‌های تعریف شده امتیاز داده می‌شود. امتیازات داوران پس از نرمالایز شدن جهت تعیین 5 ایده برتر دوره نهایی استفاده می‌شوند.
سی  و پنجمین رویداد ایده شو با عنوان مهارت‌های فنی و حرفه‌ای و ارائه هر ایده در ۳ دقیقه، 27 دی ماه، توسط شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی برگزار می‌شود

منبع خبر:معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
ترمیم دندان های آسیب دیده با روشی منحصر به فرد

ترمیم دندان های آسیب دیده تا به حال به صورت طبیعی و با استفاده از اجزای تشکیل دهنده خود دندان ها ممکن نبوده است، اما محق ...


news-image
پذیرش واحدهای فناور دریایی در مراکز رشد کشور عملیاتی می‌شود

در راستای حمایت از ایده‌های فناورانه دریایی مرکز رشد واحد‌های فناور پارک علم و فناوری هرمزگان، ۱۲ واحد فناور را به منظور ...


news-image
زیست‌فناوری پزشکی در رتبه نخست طرح‌های مورد حمایت

صندوق زیست فناوری ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی، طرح های ارائه شده را بررسی می کند که در این زمینه، بالاترین آمار ط ...