ایده‌شو مهارت‌های فنی و حرفه‌ای برگزار می‌شود | نخبه ها
خدمات مرکز


ایده‌شو مهارت‌های فنی و حرفه‌ای برگزار می‌شود
news-image


 سی  و پنجمین رویداد ایده شو با عنوان مهارت‌های  فنی و حرفه‌ای با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی برگزار می‌شود.
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ایده شو رویدادی است که در آن، افراد، توانمندی خود را در ایده پردازی، بیان ایده و انتقال آن به دیگران در محیطی دوستانه محک می‌زنند. 
در مجموع رویداد ایده شو محلی است برای به اشتراک‌گذاری ایده‌های مبتنی بر تجربیات زندگی ساز، موضوعات موردعلاقه و شوق برانگیز و شنیدن نقطه نظرات منحصربه‌ فرد داوران در خصوص ایده‌های مطرح شده.
یک ایده خوب باید نوآور، شفاف، دارای توجیه اقتصادی، امکان‌پذیری و بازار پسند و مهم‌تر از همه مرتبط با موضوع رویداد باشد. به طور کلی ایده‌ها باید از تنوع موضوعی بالایی برخوردار باشند. 
ممکن است درخواست چندین ایده خوب برای یک موضوع وجود داشته باشد ولی برخی از آنها برای حفظ تنوع موضوعات حذف شوند. درخواست‌هایی که موضوع آنها دارای بیشترین نوآوری، جذابیت، هیجان‌انگیز بودن و کارایی بوده و محصول تجربه، دانش، تلاش و حرفه خود صاحب ایده باشند در اولویت قرار می‌گیرند.
موضوعاتی که قبلاً ارائه شده‌اند، اولویت کمتری برای تأیید نهایی دارند مگر آنکه وجه تمایز قابل توجهی با ایده مشابه داشته باشند. به هر ایده طبق شاخص‌های تعریف شده امتیاز داده می‌شود. امتیازات داوران پس از نرمالایز شدن جهت تعیین 5 ایده برتر دوره نهایی استفاده می‌شوند.
سی  و پنجمین رویداد ایده شو با عنوان مهارت‌های فنی و حرفه‌ای و ارائه هر ایده در ۳ دقیقه، 27 دی ماه، توسط شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی برگزار می‌شود

منبع خبر:معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
پیوند دادن قطعی برق با عضویت ایران در پیمان اقلیمی پاریس درست نیست

استاد دانشگاه شیراز گفت: کمبود برق به دلیل تعهد ایران به کم کردن گازهای گلخانه ای در قالب پیمان پاریس صحت ندارد زیرا قطع ...


news-image
پارک علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی افتتاح شد

پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاد دانشگاهی افتتاح شد.


news-image
گرمایش کره زمین تولید برق از باد را غیرممکن می کند

بررسی جدیدی که در این زمینه در امریکا صورت گرفته نشان می‌دهد میزان وزش باد در بسیاری از