بیست و سومین شماره ماهنامه دانش‌بنیان منتشر شد | نخبه ها
خدمات مرکز


بیست و سومین شماره ماهنامه دانش‌بنیان منتشر شد
news-image


ماهنامه «دانش بنیان» در جدیدترین شماره خود که ویژه آذرماه 1396 منتشر شده، باز هم نگاهی جدی و ویژه به سرمایه گذاری جسورانه در ایران کرده است.
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برای تحقق برنامه های زیست بوم کارآفرینی و اقتصاد دانش بنیان، عوامل متعددی دست اندرکارند. در این میان، سرمایه گذاری جسورانه و خطرپذیر نقشی مهم و انفکاک ناپذیر از این مقوله دارد. پس در شرایط کنونی، هر چه به این موضوع بپردازیم، سریع تر به اهمیت ماجرا پی خواهیم برد. ماهنامه آموزشی، علمی، خبری و تحلیلی «دانش بنیان» نیز در بیست و سومین شماره خود، پرونده ای ویژه درباره سرمایه گذاری جسورانه در ایران در کنار مطالب متنوع خود ارائه کرده است.

زیست بوم شریف
«نسل جدید سوداهای دیگری در سر دارند. آنها نه از دلت کار می خواهند و نه چشمشان به دست و جیب دولت است تا یارانه بارانشان کند. آنها متوقعند تا دولت سیاستگذاری کند و تسهیل گری و زمینه زیست بوم فناوری را فراهم آورد.» این جملات، بخش هایی از یادداشت پرویز کرمی سردبیر ماهنامه «دانش بنیان» با تیتر «زیست بوم شریف» در بیست و سومین شماره این نشریه است. او در ادامه آورده است: «دولت شرایطی بسازد تا شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها بتوانند با آزادی عمل کار کنند، ایجاد اشتغال کنند، ثروت بسازند و در راه توسعه و آبادانی کشور قدم های موثر بردارند. کافی است به نسل جدید میدان دهیم تا با تولید کالا و خدمات دانش بنیان یا ارائه خدمات نوین کارآفرینی کند و دانش و تکنولوژی را در راه تولید ثروت به خدمت گیرد.»

ظهور مشاغل جدید
اما محمد صفدری دانش آموخته ایرانی دانشگاه برکلی آمریکا هم پای گفت وگو با «دانش بنیان» نشسته و صحبت های جذاب و خواندنی برای مخاطبان این ماهنامه ارائه کرده است. او که در رشته ریاضی تحصیل و فعالیت داشته است در این گفت وگو اظهار می کند: «علوم داده، نیاز جوامع جدید است و از طرفی در ایران کمابیش بکر است و ظرفیت های بسیاری دارد، ولی برای اشتغال ابتدا باید متناسب با نیاز بازار کار دانشجو پذیرفته شود و اگر بخش زیادی از دانش آموختگان علوم پایه موقعیت شغلی ندارند، به دلیل پذیرش حساب نشده دانشگاه هاست.»

منبع خبر:معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
برگزیدگان دومین المپیاد دانش‌آموزی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی طی مراسمی مو ...

مراسم اختتامیه دومین المپیاد دانش‌آموزی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی 21 اسفندماه 96 در محل معاونت علمی و فناوری ریاس ...


news-image
شناسایی 352 آزمون ارزیابی شناختی؛ گام‌ها برای گسترش زیست‌بوم برداشته شد

ارزیابی شناختی به معنای ارزیابی عمیق مهارت‌ها و توانایی‌های مرتبط با عملکرد مغز مربوط می‌شود. این عملکردها شامل توجه، حا ...


news-image
مراحل تست و آماده‌سازی سنگین‌ترین موشک تاریخ به حالت تعلیق درآمد

سخنگوی شرکت "اسپیس‌ایکس" طی بیانیه‌ای اعلام کرد تمام مراحل تست و آماده‌سازی سنگین‌ترین موشک تاریخ به دلیل