احداث نیروگاه‌های خورشیدی جلوه بارز اقتصاد مقاومتی | نخبه ها
خدمات مرکز


احداث نیروگاه‌های خورشیدی جلوه بارز اقتصاد مقاومتی
news-image


مدیرعامل گروه صنعتی ایکو گفت: احداث نیروگاه‌های خورشیدی در مقیاس کوچک جلوه بارزی از اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از لرستان؛ احداث نیروگاه‌های کوچک گازی و خورشیدی  ازجمله اتفاقی است که در سطح کشور در حال انجام است در لرستان نیز این کار کم‌وبیش در حال اتفاق است و افراد زیادی در این حیطه وارد عمل شده‌اند اما آیا احداث این نیروگاه‌ها ضروری است یا برای کشور و اقتصاد آن به‌صرفه است.

امید امیری از متخصصین این امر  در گفت‌وگو با خبرگزاری علم‌ و فناوری لرستان اظهار کرد: فعالیت ما درزمینهٔ طراحی و اجرای نیروگاه‌های مقیاس کوچک و خورشیدی است.

وی خاطرنشان کرد: ازآنجاکه نیروگاه گازی تا سقف 24 مگاوات و خورشیدی تا سقف 100 کیلووات برق تولید می‌کنند لذا اولین نیروگاه خانگی خورشیدی را تابستان امسال در شهر خرم‌آباد راه‌اندازی کردیم که با استقبال خوبی نیز روبه‌رو شد. 

مدیرعامل گروه صنعتی ایکو بابیان اینکه دولت در قالب طرح قرارداد خرید تضمینی، برق را از صاحب نیروگاه خریداری می‌کند، بیان کرد: شرکت ما تنها شرکتی است که کار طراحی را به‌صورت حرفه‌ای در غرب ایران انجام می‌دهد.

منبع خبر:خبرگزاری علم و فن آوری

خبر های دیگر
news-image
پیوندی از جنس شیمی سبز

تهيه نانوکاتالیست‎های تشکیل شده از يک هسته‌ فلزی با خاصيت مغناطيسی هدف طرح پژوهشی است که با پشتیبانی صندوق حمایت از پژوه ...


news-image
پیش‌نویس نقشه راه توسعه فضایی کشور بررسی شد

پیش نویس نقشه راه توسعه فضایی کشور در کمیسیون راهبردی شورای عالی فضایی با حضور وزیر ارتباطات، بررسی شد.


news-image
پرینتر سه بعدی

مریم محیطی عضو موسسه حامی نوابغ جوان( حامی نخبگان) برای نخستین بار موفق به ابداع پرینتر سه بعدی گردید.