اهمیت تدوین سیاست هاي حمایتی برای تثبیت درآمد کشاورزان | نخبه ها
خدمات مرکز


اهمیت تدوین سیاست هاي حمایتی برای تثبیت درآمد کشاورزان
news-image


عضو هیأت علمی دانشگاه گیلان گفت: سیاست هاي حمایتی کشاورزي باید در پی تثبیت درآمد و بهبود معیشت کشاورزان و تحقق اقتصاد مقاومتی در این حوزه باشد.

دکتر محمد کریم معتمد در گفت و گو با خبرگزاری علم و فناوری در گیلان افزایش تولید را ضروري ترین جزء برنامه توسعه اقتصادي در کشورهاي در حال توسعه دانست و تصریح کرد: بخش کشاورزي یکی از مهمترین بخش هاي اقتصادي در ایران بوده که پس از بخش انرژي بیشترین سهم یارانه کشور را به خود اختصاص داده است.

کارآمدي سیاست هاي حمایتی موجب افزایش بهره وري و بهبود کیفیت محصولات کشاورزی می شود

معتمد زیر ساخت هاي نامناسب در کشورهاي در حال توسعه را علت تغییر مقادیر عرضه محصولات کشاورزي در اثر عوامل طبیعی و نوسانات مختلف داخلی یا جهانی دانست و گفت: کشاورزان این کشورها به همین دلیل قادر نیستند در مقدار عرضه محصول خود به دلخواه دخالت کرده و آن را تنظیم کنند که ماحصل آن نوسان در قیمت محصولات تولیدي و نهایتاً درآمد بهره برداران کشاورزي خواهد بود.

وی در ادامه افزود: هنگامی که تولید کنندگان با عدم اطمینان نسبت به قیمت آینده محصولات خود مواجه باشند، رفتارهاي متفاوتی از خود نشان می دهند که در این رابطه، دخالت دولت ها در سیستم زنجیره تولید و کنترل یا تشویق قیمتی با اهداف متفاوتی انجام می پذیرد.

منبع خبر:خبرگزاری علم و فن آوری

خبر های دیگر
news-image
نگاهی متفاوت به فرهنگ جامعه دانشگاهی ایران

جک گوتن تاگ (Jack Guttentag) استاد بازنشسته آمریکائی که در سال‌های پیش از انقلاب در ایران تدریس می‌کرده، به‌تازگی در خاط ...


news-image
دستگاه هوشمند انتخاب تشک ساخته شد

دستگاه هوشمند انتخاب تشک در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر با امکان تعیین استاندارد تشک های طبی و غیرطبی ساخته شد.


news-image
بهبود بخشیدن به زندگی مردم از طریق قدرت شیمی

طرح ایده تاسیس انجمن شیمی آمریکا (ACS)مقارن با صدمین سالگرد کشف اکسیژن در سال 1874 و تشکیل آن با مشارکت اعضایی از صنعت، ...