شکل گیری صنعت پهپاد در کشور | نخبه ها
خدمات مرکز


شکل گیری صنعت پهپاد در کشور
news-image


سید دانیال نبیل فارغ التحصیل رشته مهندس کامپیوتر نرم افزاراست که با همکاری هم دانشگاهی های خود، در صنعت هوانوردی در شاخه پهپاد دانش خود را به ثروت تبدیل کرده اند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از قم، استفاده از پهپادها در زندگی روزمره جز فناوری های جدیدی است که در طول یک دهه اخیر در کشورهای جهان در حال تبدیل شدن به ابزار عمومی است. و در کشور ایران نیز شاهد پیشرفت روز افزون این فناوری هستیم که از حیث اقتصادی در جهت ایجاد اشتغال نیز می تواند تاثیرگذار باشد.

البته گسترش این فناوری در کشور  به همت جوانان خلاق و مبتکری است که در سر تاسر کشور از شمال تا جنوب ، شرق تا غرب  به صورت خودجوش فعالیت های خود را دنبال می کنند. این جوانان با تاسیس شرکت های مختلف علاوه بر مجهز کردن کشور به دانش روز ، باعث شکوفایی اقتصاد خود و کشور نیز می شوند و باعث رونق بخشیدن به اقتصاد دانش بنیان و محقق شدن این نوع از اقتصاد که نسخه درمان بخش اقتصاد کشور نیز می باشد می گردند. یکی از جوانان فعال در این حوزه سید دانیال نبیل است.

در گفت و گوی خبرگزاری علم و فناوری با نبیل ، وی اذعان داشت: فعالیت های خود در زمینه پهپاد  از طریق  یک شرکت در پارک علم و فناوری و شرکتی دیگر که در دانشگاه ثبت کرده ایم دنبال می کنیم.

نبیل در پاسخ به این سوال که فعالیت های خود در زمینه پهپاد را چگونه آغاز کرد بیان داشت: قبل از آشنایی با پهپاد ها و فناوری های هوایی در زمینه برنامه نویسی کامپیوتر، طراحی سایت فعالیت های را داشتیم. ورود تخصصی به حوزه پهپاد بیشتر به صوزرت علاقه به پرواز در من شروع شد.

وی افزود:علاقه به پرواز ، علاقه به ساخت مولتی روتر هاو ادوات هوایی باعث شد که این مسیر را دنبال کنم.بعضا سفرهایی به نمایشگاه های مختلف در ترکیه و مالزی داشتم، که با شرکت های مختلفی آشنا شدم و بر روی نرم افزار شبیه سازی پرواز و خلبان خودکار برنامه هایی رو شروع کردم.

منبع خبر:خبرگزاری علم و فن آوری

خبر های دیگر
news-image
ایران در گزارش جهانی شاخص « نوآوری » 4 پله صعود کرد

سازمان جهانی مالیکت معنوی هر ساله اقدام به انتشار گزارش شاخص نو آوری کشورها می کند ، بر این اساس ایران در سال 2019 بالات ...


news-image
نخستین تراشه دی رم جهان تولید شد

سامسونگ از تولید نخستین تراشه دی رم جهان از نوع ال پی دی دی آر ۵ خبر داده که هم سرعت پردازش تلفن های همراه را افزایش می ...


news-image
حمایت ستاد توسعه فناوری‌های سلول‌های بنیادی برای پیشرفت علم و فناوری در تبریز

دبیر ستاد علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی در شورای استانی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی که در تبریز برگ ...