چگونگی تولید، انتقال و ذخیره سازی انرژی در دوران کنونی | نخبه ها
خدمات مرکز


چگونگی تولید، انتقال و ذخیره سازی انرژی در دوران کنونی
news-image


چگونگی تولید، انتقال و ذخیره سازی انرژی در دوران کنونی، در حال تغییرات اساسی است. استارتاپ های حوزه انرژی، این راه را به سمت یک دوران جدید از انرژی پاک و پایدار هدایت می کنند.
خانم سندرا ساسو به زباله به چشم سوخت نگاه می کند. استارتاپ او به نام SEaB Energy، یک محله را به نیروگاه تبدیل می کند؛ این کار با سیستم های حلقه بسته ای به نام فلکسی باستر (برای پسماندهای غذایی) و ماک باستر (برای پسماندهای کشاورزی) انجام می گیرد. این سیستم ها، که درون یک کانتینر جای می گیرند، برق و حرارت تولید کرده و به یک ریزشبکه تزریق می کنند. یکی از بزرگترین مشتریان آنها، NHS (اداره خدمات سلامت ملی) است، به طوری که با استفاده از محصول این استارتاپ، صرفه جویی مالی کرده که می تواند این پول به بخش های درمانی تخصیص یابد. از سوی دیگر، به دلیل اینکه تمام این زباله ها به جای دفع غیراصولی، به انرژی تبدیل می شود، در سال 2017 به تنهایی 9000 تن پسماند فرآوری شده که در نتیجه، از انتشار 54000 تن کربن جلوگیری شده است.

منبع خبر:معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
ارزشمندی پسماندهای شهری و کشاورزی با کمک فناوری‌های زیستی

کارگروه بیوتکنولوژی محیط زیست ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی در ادامه اقدامات خود برای ساماندهی پسماندهای جامد شهری ...


news-image
عصر جدید خودرو با نانو تکنولوژی

با توجه به پیشرفت روز افزون علم و تکنولوژی در حوزه نانو و کاربرد آن در صنایع مختلف


news-image
اندازه گیری میدان مغناطیسی زمین با حسگر های میکروالکترومکانیک

اساساً کاربرد حسگرهای ممز که میدان مغناطیسی زمین را اندازه گیری می کنند