برگزاری نشست توجیهی طرح مراکز پیشگام زیست‌فناوری دانش‌آموزی | نخبه ها
خدمات مرکز


برگزاری نشست توجیهی طرح مراکز پیشگام زیست‌فناوری دانش‌آموزی
news-image


نشست توجیهی طرح مراکز پیشگام زیست فناوری دانش آموزی و همایش ترویجی زیست فناوری استان مازندران با حضور نمایندگان استان های تهران، خوزستان، اصفهان، لرستان، فارس و یزد در پژوهشکده شمال انستیتوپاستور ایران دیماه سال جاری برگزار شد.
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نشست توجیهی طرح مراکز پیشگام زیست فناوری دانش آموزی، رحیم سروری معاون و مدیر گروه سرمایه انسانی، آموزش و ترویج ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی پس از معرفی ساختار، اهداف، گروه ها و مجموعه های ذیل ستاد توسعه زیست فناوری، به اهمیت چشمگیر زیست فناوری بازار عظیم زیست فناوری در جهان و ایران اشاره کرد. 
وی افزود: درمدت زمان محدود اجرای این طرح، تاکنون نتایج مطلوبی به‎دست آمده و همگرایی بین ستاد توسعه زیست فناوری، اداره کل آموزش و پرورش مازندران، شهرداری، خیرین و سایرمراکز علمی و آموزشی استان نتایج مطلوبی داشته است. 
سروری همچنین بیان کرد: آینده کشورهای پیشرفته و در حال توسعه با زیست فناوری گره خورده است و درکشور نیز چاره ای جز این نداریم برای توسعه پایداربه عنوان یک رشته میان رشته ای آن را از مدارس جدی بگیریم.
نظری، معاون اداره کل آموزش و پرورش استان مازندران نیز با بیان اینکه در قرن 21، مهمترین وظیفه آموزش و پرورش، ایجاد شوق یادگیری و شکل دهی جامعه ای دانایی محور است به فعالیت های زیست فناوری دانش اموزی در استان مازندران به صورت پایلوت اشاره کرد.
 وی ابرازامیدواری کرد که با تقویت این دانش و ترویج زیست فناوری بین دانش آموزان در سال های آینده، محققان بزرگی پرورش یابند که با بکارگیری این طرح مهم وکلیدی به کمک پزشکی، غذایی، دارویی کشاورزی و زیست محیطی بیایند.
نظریان نماینده دفتر آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش به اهمیت توجه به علوم نوین در جامعه توسط آموزش و پرورش اشاره و پژوهش سرای منطقه 10 تهران را به عنوان قطب زیست فناوری کشور برای ارتباط با نمایندگان 6 استان منتخب معرفی کرد.

پس از آن طرح مراکز پیشگام به طور کامل برای حضار ارائه و نحوه همکاری استان ها در اجرای طرح در هر استان ارائه شد، همچنین نمایندگان استان ها با بحث و ارائه پرسش در خصوص طرح، جزییات طرح را مورد بررسی قرار دادند.

منبع خبر:معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
ربات پزشکی که در بدن بیمار روده می سازد

محققان بیمارستان کودکان بوستون گزارش کردند که یک ربات پزشکی قابل نصب


news-image
صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی با رعایت الگوی کشت

استاد گروه مهندسی آب دانشگاه علوم و تحقیقات گفت: چنانچه طرح الگوی کشت بهینه به صورت کاملا عملی تهیه و اجرا شود، علاوه بر ...


news-image
ویرایش ژن، راهکار محققان برای درمان افسردگی

محققان آمریکایی با استفاده از فناوری ویرایش ژن CRISPR گیرنده هایی موسوم به GABA delta-type را در مغز هدف قرار دادند که د ...