برگزاری نشست توجیهی طرح مراکز پیشگام زیست‌فناوری دانش‌آموزی | نخبه ها
خدمات مرکز


برگزاری نشست توجیهی طرح مراکز پیشگام زیست‌فناوری دانش‌آموزی
news-image


نشست توجیهی طرح مراکز پیشگام زیست فناوری دانش آموزی و همایش ترویجی زیست فناوری استان مازندران با حضور نمایندگان استان های تهران، خوزستان، اصفهان، لرستان، فارس و یزد در پژوهشکده شمال انستیتوپاستور ایران دیماه سال جاری برگزار شد.
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نشست توجیهی طرح مراکز پیشگام زیست فناوری دانش آموزی، رحیم سروری معاون و مدیر گروه سرمایه انسانی، آموزش و ترویج ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی پس از معرفی ساختار، اهداف، گروه ها و مجموعه های ذیل ستاد توسعه زیست فناوری، به اهمیت چشمگیر زیست فناوری بازار عظیم زیست فناوری در جهان و ایران اشاره کرد. 
وی افزود: درمدت زمان محدود اجرای این طرح، تاکنون نتایج مطلوبی به‎دست آمده و همگرایی بین ستاد توسعه زیست فناوری، اداره کل آموزش و پرورش مازندران، شهرداری، خیرین و سایرمراکز علمی و آموزشی استان نتایج مطلوبی داشته است. 
سروری همچنین بیان کرد: آینده کشورهای پیشرفته و در حال توسعه با زیست فناوری گره خورده است و درکشور نیز چاره ای جز این نداریم برای توسعه پایداربه عنوان یک رشته میان رشته ای آن را از مدارس جدی بگیریم.
نظری، معاون اداره کل آموزش و پرورش استان مازندران نیز با بیان اینکه در قرن 21، مهمترین وظیفه آموزش و پرورش، ایجاد شوق یادگیری و شکل دهی جامعه ای دانایی محور است به فعالیت های زیست فناوری دانش اموزی در استان مازندران به صورت پایلوت اشاره کرد.
 وی ابرازامیدواری کرد که با تقویت این دانش و ترویج زیست فناوری بین دانش آموزان در سال های آینده، محققان بزرگی پرورش یابند که با بکارگیری این طرح مهم وکلیدی به کمک پزشکی، غذایی، دارویی کشاورزی و زیست محیطی بیایند.
نظریان نماینده دفتر آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش به اهمیت توجه به علوم نوین در جامعه توسط آموزش و پرورش اشاره و پژوهش سرای منطقه 10 تهران را به عنوان قطب زیست فناوری کشور برای ارتباط با نمایندگان 6 استان منتخب معرفی کرد.

پس از آن طرح مراکز پیشگام به طور کامل برای حضار ارائه و نحوه همکاری استان ها در اجرای طرح در هر استان ارائه شد، همچنین نمایندگان استان ها با بحث و ارائه پرسش در خصوص طرح، جزییات طرح را مورد بررسی قرار دادند.

منبع خبر:معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
نیشکر اصلاح ژنتیکی شده منبع جدید تولید سوخت زیستی

محققان طی انجام یک پژوهش جدید دریافتند که با اعمال تغییرات ژنتیکی در نیشکر


news-image
کارگروه تخصصی، نقطۀ اشتراک‌گذاری داشته‌های دستگاه‌های اجرایی و دانشگاهی است

اسلامی کارگروه‌های تخصصی، را محل مناسبی برای تجمیع افکار و ایده‌های نخبگانی و دانشگاهی دانست و گفت: کارگروه تخصصی، نقطۀ ...


news-image
هوش مصنوعی بیماری‌ها را تشخیص ‌می دهد

شرکت بابیلون هلث اخیرا برنامه ای ساخته بود که گفته می‌شد با استفاده از "هوش مصنوعی" بیماری‌ها را تشخیص ‌می‌دهد ولی عملکر ...