نانوشوینده خودرو بامنشا گیاهی ساخته شد | نخبه ها
خدمات مرکز


نانوشوینده خودرو بامنشا گیاهی ساخته شد
news-image


مخترعان ایرانی موفق به ساخت نانوشوینده خودرو غیر الکلی شدند که با این نوع شوینده، امکان شست و شوی کامل خودرو ها بدون نیاز به آب فراهم می شود.
مهرتاش هدایتی منش- مدیرعامل شرکت دانش بنیان کیمیا شیمی سهند و از مخترعان شوینده غیر الکلی خودرو در گفتگو با مهر گفت: نانوشوینده غیرالکلی، از شوینده هایی است که با فرمولاسیونی جدید با قدرت پاک کنندگی بسیار بالایی، توان زدودن انواع آلودگی ها را از سطوح مختلف از جمله خودرو دارد.

وی اظهار داشت: برای استفاده از این شوینده کافی است مقدار کمی از محلول داخل بطری را روی خودرو اسپری کنیم و سپس با پارچه تمیز روی سطح آن بکشیم که در این صورت علاوه بر تمیز شدن سطح خودرو، جلایی مشابه پولیش پیدا می کند.

 هدایتی با بیان اینکه هر بطری نیم لیتری حاوی محلول نانو شوینده، امکان شست و شوی خودرو به دفعات متعدد را فراهم می کند، بیان کرد: این شوینده منشا گیاهی با خاصیت آنتی باکتریال قوی دارد که با استفاده از آن برای شستشوی خودرو دیگر نیازی به استفاده از آب نیست.

وی با تاکید بر اینکه این شوینده خودرو به تایید آزمایشگاه انستیتو پاستور ایران هم رسیده است، افزود: با استفاده از شوینده خودرو، ضمن صرفه جویی فوق العاده در مصرف آب از مخاطرات ناشی از مصرف شوینده های موجود در بازار از جمله شوینده های چینی لاستیک خودرو که به دلیل خاصیت قلیایی بالا به شدت از استحکام لاستیک می کاهند، پیشگیری می کند.

وی با اشاره به صادرات انبوه این محصول به کشورهای امارات و عراق و ترکیه اظهار داشت: پایه اصلی این محصول یک ترکیب نانو شوینده طبیعی غیر الکلی است که برای شست و شوی شیشه و سطوح صیقلی مختلف نیز قابل استفاده است و قدرت شویندگی بالای آن در مقایسه با نمونه های موجود در بازار توسط بررسی زاویه تماس و کشش سطحی در آزمایشگاه دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی شریف گواهی شده است.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
۱۰۰ درصد تخفیف؛ اعضای جدید هیات علمی اعتبار پاییزی دریافت می‌کنند

در ادامه طرح‌های تخفیفی فصلی شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اینبار این اعتبارات ب ...


news-image
چگونگی تولید، انتقال و ذخیره سازی انرژی در دوران کنونی

چگونگی تولید، انتقال و ذخیره سازی انرژی در دوران کنونی، در حال تغییرات اساسی است


news-image
دومین دوره مسابقات بین‌المللی ربوکاپ آسیا و اقیانوسیه برگزار می گردد

رئیس کمیته ملی ربوکاپ ایران از برگزاری دومین دوره مسابقات بین‌المللی ربوکاپ آسیا و اقیانوسیه به میزبانی دانشگاه آزاد اسل ...