استفاده از ایموجی برای ارتباط بصری راننده‌ها | نخبه ها
خدمات مرکز


استفاده از ایموجی برای ارتباط بصری راننده‌ها
news-image


یک شرکت کیک استارت به‌تازگی ایده‌ای جدید و منحصربه‌فرد را ارائه کرده است که بر اساس آن قرار است تا ارتباط رانندگان با یکدیگر و عابران موجود در طول مسیر، از طریق ایموجی انجام شود.
شرکت‌های کیک استارت معمولا باید ایده‌هایی ناب داشته باشند که می‌تواند توجه عام را برای جذب سرمایه به همراه داشته باشد. بااین‌وجود به نظر می‌رسد که ایده جدیدی که توسط یکی از این شرکت‌ها ارائه شده است، عجیب‌ترین و درعین‌حال یکی از جذاب‌ترین ایده‌های کیک استارت در تاریخ باشد.

این ایده در ماه گذشته توسط شرکتی به نام کاروینک (CarWink) عرضه شده است. چنین ایده‌ای می‌تواند موجب شود تا بسیاری از ما در زمان رانندگی حس و حالی متفاوت در ارتباط با سایر راننده‌ها و عابران پیاده داشته باشیم. معمولا راننده‌ها در هنگام مواجهه با دیگر راننده‌ها یا عابران پیاده برای نشان دادن حالتی خاص و رساندن پیام‌های خود از دو روش بوق زدن یا حرکات دست و بدن استفاده می‌کنند.

این روش جدید می‌تواند جایگزین روش سنتی یاد شده شود و به همین خاطر نیز برای این ارتباط، استفاده از ایموجی‌ها مدنظر قرار گرفته است. کاروینک یک سیستم بسیار کوچک است که در قالب یک نمایشگر بر روی شیشه خودروی شما نصب می شود و می‌تواند در هنگام مواجهه با دیگران، ایموجی مدنظر شما را بر روی این نمایشگر نشان داده و مخاطب را از حس و حال شما در آن لحظه آگاه سازد.

این امر می‌تواند از میزان عصبانیت در هنگام رانندگی کم کرده و موجب شود تا تنش‌های بین رانندگان و عابران پیاده به حداقل برسد. هدف از این کیک استارت این است که بتوان مبلغ 100 هزار دلار را جمع‌آوری کرد و به همین دلیل نیز این شرکت از 31 دسامبر شروع به کار کرده و سعی در جمع‌آوری این مبلغ از سرمایه‌گذاران خرد دارد.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
ایران در تولیدات علمی به طرز چشمگیری به رتبه 16 جهان و نخست خاورمیانه ارتقاء یاف ...

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با تاکید بر اهمیت تراکنش های مالی و دیگر همکاری های سازمانی بین ایران و اروپا گفت: آماده ...


news-image
سلول های بنیادی،از تحقیق تا درمان

سلول‌هایی با ویژگی‌های اختصاصی برای بیماران


news-image
ریتم مرگبار حمله قلبی توسط پرتودرمانی غیرتهاجمی متوقف شد

متخصصان دانشگاه واشنگتن برای اولین بار ریتم حمله مرگبار قلبی را در پنج بیماری که به دیگر گرینه های