هراس از ماشین‌های ساخت انسان منطقی نیست | نخبه ها
خدمات مرکز


هراس از ماشین‌های ساخت انسان منطقی نیست
news-image


عضو هیات علمی دانشگاه تهران معتقد است: هراس از ماشین‌های ساخت انسان منطقی نیست، زیرا این ابزارها توسط انسان طراحی و برنامه‌ریزی می‌شوند و فعالیت‌های احتمالی خرابکارانه این ماشین‌ها نه به دلیل ذات آنها بلکه به دلیل نوع طراحی و کدگذاری در ارائه خدمات است.
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بابک نجار اعرابی عضو ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی با اشاره به اینکه رشد علمی در ایران از جایگاه بالایی در مقایسه با بسیاری از کشورها برخوردار است اظهار کرد: درحال حاضر درامر تولید دانش درتراز جهانی موفقیت های چشمگیری نصیب کشورشده است، اما تبدیل دانش به ثروت نیازمند حمایت و سیاست گذاری است.
 اعرابی ادامه داد: ایران در حوزه علم و دانش به پیشرفت های فراوانی نایل شده و از سرآمدترین کشورهای منطقه در امر تولید دانش است. برای تامین رفاه و آسایش مردم در جامعه، دانش باید تبدیل به ثروت شود و بهره مندی از آن به مثابه توسعه یافتگی درکشوراست.
وی  با اشاره به اینکه یکی از رمزهای  موفقیت کشور سرمایه گذاری در حوزه علوم وفناوری است، بیان کرد: با توجه به پیشرفت های علمی در حوزه دانش هوش مصنوعی، حرکت به سمت تولید ابزارها و خدمات دانش محور مستلزم حمایت، برنامه ریزی و سیاستگذاری است.
محقق و پژوهشگر کشور با بیان اینکه نگاه از جنبه فن آورانه به هوش مصنوعی به معنای تولید ابزار و ارائه خدمات هوشمندانه است، یادآورشد: توان یادگیری و تعامل با محیط و قدرت تصمیم گیری از قابلیت های مهم یک سیستم هوشمند هم تراز با انسان بحساب می آیند، که در محل تقاطع علوم شناختی و هوش مصنوعی قرار دارد. 

منبع خبر:معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
تشخیص رفتارهای مشکوک به خود کشی با هوش مصنوعی

دولت کانادا قصد پیاده‌سازی برنامه‌ای را دارد که طی آن با استفاده از هوش مصنوعی در بستر


news-image
کاهش تراکم مواد معدنی استخوانی با آلودگی با هلیکوباکتر پیلوری

محققان تایوانی از ارتباط آلودگی با هلیکوباکتر پیلوری و کاهش تراکم مواد معدنی استخوانی خبر دادند.


news-image
پیشگامی در توسعه نوآوری‌های مواد با کاربری در بخش انرژی

پیشگام-توسعه-نوآوری‌-مواد -انرژی-پایدار صنعتی