همایش هزاره سوم؛ گامی استوار در مدیریت استعدادها | نخبه ها
خدمات مرکز


همایش هزاره سوم؛ گامی استوار در مدیریت استعدادها
news-image


17 محقق برجسته داخلی و خارجی در «همایش بین‌المللی مدیریت استعدادها در هزاره سوم» سخنرانی می‌کنند
سومین دوره از همایش بین‌المللی مدیریت استعدادها در هزاره سوم با حضور صاحب‌نظران داخلی و خارجی 27 و 28 دی‌ماه سال جاری برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ سومین دوره از همایش بین المللی مدیریت استعدادها در هزاره سوم با حضور صاحب نظران داخلی و خارجی 27 و 28 دی ماه سال جاری برگزار می شود. برپایی این رویداد توسط صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و با همکاری دانشگاه صنعتی شریف است تا گامی استوار جهت مدیریت استعدادها و برنامه ریزی برای استفاده حداکثری از ظرفیت ها و توانمندی های نخبگان و توانمندی های ملی برداشته شود.

همچون دو دوره گذشته در سومین دوره این همایش نیز برنامه های مختلفی برای معرفی روش ها و تکنیک های جدید استعدادیابی و استعداد پروری، معرفی نمونه فناوری های نوین داخلی و خارجی در حوزه مدیریت استعداد، کمک به ارتقاء و بهبود استعدادهای آتی، فراهم سازی بستری جهت تبادل ایده ها و به اشتراک گذاری تجربیات در جامعه علمی کشور برگزار می شود. در این راستا 5 کارگاه آموزشی با موضوعاتی مرتبط با حوزه استعدادیابی و پرورش آن برگزار می شود. همچنین سخنرانی از دیگر بخش های این همایش است که در آن 5 محقق خارجی از کشورهایی همچون آلمان، فیلیپین و ترکیه موضوعات مختلفی درباره استعدادیابی را ارائه می دهند علاوه بر این 12 سخنران داخلی نیز به سخنرانی می پردازند. چگونگی ایجاد انگیزه در دانش آموزان، استعدادیابی و هدایت استعدادها، نقش استعدادیابی در کودکان، استعداد الگویی برای توسعه ملی، مدیریت فرآیند استعداد، مدیریت استعداد برای زنان و شناسایی استعدادها در عصر حاضر برخی از موضوعات این سخنرانی ها است. همچنین پروفسور زیگلر رییس شبکه استعداد یابی اروپا یکی از سخنرانان این رویداد است.

بر اساس این گزارش، نصرت الله ضرغام رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی هدف از این همایش را همفکری و به اشتراک گذاری دانش و تجربه محققان، پژوهشگران و دست اندرکاران داخلی به منظور یافتن راهکارهای نوین شناسایی، پرورش و هدایت استعدادها و همچنین شناسایی روش های تسهیل کاربرد فناوری در این زمینه دانست.

منبع خبر:بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
ریتم مرگبار حمله قلبی توسط پرتودرمانی غیرتهاجمی متوقف شد

متخصصان دانشگاه واشنگتن برای اولین بار ریتم حمله مرگبار قلبی را در پنج بیماری که به دیگر گرینه های


news-image
رصد نیازهای مراکز آزمایشگاهی توسط شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی

شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی با هدف افزایش کمی و کیفی خدمات آزمایشگاهی، نیازهای مراکز آزمایشگاهی را پا ...


news-image
سعۀ دایرۀ نخبگانی یکی از اهداف سال جاری بنیاد است

معاون برنامه‌ریزی و نظارت بنیاد ملی نخبگان گفت: سعۀ دایرۀ نخبگانی یکی از برنامه‌های بنیاد ملی نخبگان در سال جاری است.