همایش هزاره سوم؛ گامی استوار در مدیریت استعدادها | نخبه ها
خدمات مرکز


همایش هزاره سوم؛ گامی استوار در مدیریت استعدادها
news-image


17 محقق برجسته داخلی و خارجی در «همایش بین‌المللی مدیریت استعدادها در هزاره سوم» سخنرانی می‌کنند
سومین دوره از همایش بین‌المللی مدیریت استعدادها در هزاره سوم با حضور صاحب‌نظران داخلی و خارجی 27 و 28 دی‌ماه سال جاری برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ سومین دوره از همایش بین المللی مدیریت استعدادها در هزاره سوم با حضور صاحب نظران داخلی و خارجی 27 و 28 دی ماه سال جاری برگزار می شود. برپایی این رویداد توسط صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و با همکاری دانشگاه صنعتی شریف است تا گامی استوار جهت مدیریت استعدادها و برنامه ریزی برای استفاده حداکثری از ظرفیت ها و توانمندی های نخبگان و توانمندی های ملی برداشته شود.

همچون دو دوره گذشته در سومین دوره این همایش نیز برنامه های مختلفی برای معرفی روش ها و تکنیک های جدید استعدادیابی و استعداد پروری، معرفی نمونه فناوری های نوین داخلی و خارجی در حوزه مدیریت استعداد، کمک به ارتقاء و بهبود استعدادهای آتی، فراهم سازی بستری جهت تبادل ایده ها و به اشتراک گذاری تجربیات در جامعه علمی کشور برگزار می شود. در این راستا 5 کارگاه آموزشی با موضوعاتی مرتبط با حوزه استعدادیابی و پرورش آن برگزار می شود. همچنین سخنرانی از دیگر بخش های این همایش است که در آن 5 محقق خارجی از کشورهایی همچون آلمان، فیلیپین و ترکیه موضوعات مختلفی درباره استعدادیابی را ارائه می دهند علاوه بر این 12 سخنران داخلی نیز به سخنرانی می پردازند. چگونگی ایجاد انگیزه در دانش آموزان، استعدادیابی و هدایت استعدادها، نقش استعدادیابی در کودکان، استعداد الگویی برای توسعه ملی، مدیریت فرآیند استعداد، مدیریت استعداد برای زنان و شناسایی استعدادها در عصر حاضر برخی از موضوعات این سخنرانی ها است. همچنین پروفسور زیگلر رییس شبکه استعداد یابی اروپا یکی از سخنرانان این رویداد است.

بر اساس این گزارش، نصرت الله ضرغام رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی هدف از این همایش را همفکری و به اشتراک گذاری دانش و تجربه محققان، پژوهشگران و دست اندرکاران داخلی به منظور یافتن راهکارهای نوین شناسایی، پرورش و هدایت استعدادها و همچنین شناسایی روش های تسهیل کاربرد فناوری در این زمینه دانست.

منبع خبر:بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
افزایش امید برای درمان سندروم رت با ژن درمانی

اخیرا دانشمندان روشی در ژن درمانی یافته‌اند که احتمال می‌دهند چند اختلال مغزی


news-image
برای نخستین بار در کشور کامپوزیت همرنگ با دندان تولید شد

یک شرکت دانش بنیان با استفاده از نیروهای متخصص و کارآمد خود و با کمک جمعی از اساتید برجسته دانشگاهی فعالیت خود را از سال ...


news-image
درمان‌های مکمل مبتنی بر ایمنی درمانی به مقابله با سرطان کمک می‌کند

از آن جایی که که روش‌های ایمنی درمانی در حال به دست آوردن سهم بیشتری از داروهای سرطانی هستند، محققان برای یافتن بهترین ر ...