طراحی و ساخت آچار دیافراگم | نخبه ها
خدمات مرکز


طراحی و ساخت آچار دیافراگم
news-image


آچارهاو ابزارهای موجود در بازار با انواع مختلف وجود دارند و کاربرد انها محدود می باشد و بسته به سایز و نوع پیچ باید از ابزار مخصوص به آن استفاده کرد لذا در این طرح مکانیزم ابتکاری پیشنهاد شده است که پیچ ها و مهرها در هر سایز وهر شکل که باشند این آچار قابلیت تنظیم با آن پیچ و مهره را دارامی باشد و لازم نیست از آچار های مختلف استفاده کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از کردستان؛ بابک ساعدپناه مخنرع کردستانی اقدام به طراحی و ساخت آچار دیافراگمی کرد.  آچار یک وسیله ای برای باز و بسته کردن پیچ و مهره ها ست  و با توجه به نیاز بازار  تاکنون انواع زیادی از آچارها  به بازار آمده اند وقتی که آچار را روی سر پیچ یا مهره مورد نظر قرار می دهیم توسط بدنه تنظیم  کننده شعاع ذوزنقه را  با حرکت چپ و راست تنظیم کرده و شش عدد ذوزنقه موجوددر آچار  به صورت شعاعی روی هم می لغزند به اندازه مورد نظر می رسد  و به دور مهر ها قرار می گیرند  با استفاده از قفل ثابت  شونده اندازه مورد نظر را ثابت می کنیم بدون اسیب دیدن سر پیچ یا مهره به آسانی  باز یا بسته می شود  و ا گر پیچ یا مهره در سوراخی یا محیطی باشد که دسترسی به آن سخت باشد  با استفاده از خم کردن سر آچار از دسته  می توان انواع پیچ و مهرها را به آسانی باز  یا بسته نمود. و اگر در محیط تاریک یا کم نوری باشد نور دورانی دور دسته آچار محیط پیچ یا مهره را روشن کرده و  باعث بالا بردن سرعت  کار می شود .

ساعدپناه افزود: با توجه به اینکه آچارهاو ابزارهای موجود در بازار با انواع مختلف وجود دارند و کاربرد انها محدود می باشد و بسته به سایز و نوع پیچ باید از ابزار مخصوص به آن استفاده کرد لذا در این طرح مکانیزم ابتکاری پیشنهاد شده است که پیچ ها و مهرها در هر سایز وهر شکل که باشند این آچار قابلیت تنظیم با آن پیچ و مهره را دارامی باشد.و لازم نیست از آچار های مختلف استفاده کرد. 

منبع خبر:خبرگزاری علم و فن آوری

خبر های دیگر
news-image
نوروپاتی دیابتی با لیزر

با تلاش محققان در بخش لیزر، درد نوروپاتی دیابتی به‌وسیله لیزرهای کم‌توان یا سرد، با ایجاد یکسری فعل‌وانفعالات فتوشیمیا ...


news-image
ثبت‌نام همایش دانش‌آموزی «پژوهشگران و فناوران فردا» آغاز شد

همایش دانش‌آموزی «پژوهشگران و فناوران فردا» به همت بنیاد نخبگان استان فارس برگزار می‌شود.


news-image
فناوری زدگی تا سندروم صدای موبایل

با فراگیر شدن اینترنت و فناوری اختلالات جسمی و روحی مختلف میان کاربران در حال افزایش است این اختلالات از فناوری زدگی گرف ...