نگاهی به تفاوت جنسیتی در میزان طول عمر | نخبه ها
خدمات مرکز


نگاهی به تفاوت جنسیتی در میزان طول عمر
news-image


مطالعات پژوهشگران دانشگاه دوک آمریکا بر اساس آنالیز اطلاعات 250 ساله از 7 گروه مختلف جمعیتی نشان می دهد که زنان به نسبت مردان از نظر بیولوژیکی قوی تر بوده و در شرایط سخت بهتر دوام می آورند.
نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد بر خلاف نظرات پیشین که در آن ادعا شده بود زنان از مردان ضعیف تر هستند، ساختار بیولوژیکی زنان از مردان قوی تر بوده و این موضوع دلیل اصلی بیشتر بودن طول عمر آن ها است.

زنان تنها در شرایط عادی و برابر، عمری بیشتر از مردان نداشته و در شرایط بحرانی و مشکلاتی همچون قحطی، بروز بیماری های همه گیر و ... نیز مقاومت بیشتری به نسبت مردان دارند.

این مطالعات حاکی از این حقیقت است که زنان تنها در شرایط عادی و برابر، عمری بیشتر از مردان نداشته و در شرایط بحرانی و مشکلاتی همچون قحطی، بروز بیماری های همه گیر و ... نیز مقاومت بیشتری به نسبت مردان دارند. از سوی دیگر پژوهشگران دریافتند که امید به زندگی بیشتر در زنان تنها منحصر و محدود به دوران بلوغ و بزرگسالی ان ها نبوده و زنان از دوران کودکی در این رابطه دارای مزیت و تمایل بیشتری هستند. از سوی دیگر مطالعات انجام شده حاکی از این موضوع است که در شرایط بحرانی و مصیبت بار، احتمال زنده باقی ماندن نوزادان دختر از نوزادان پسر بیشتر است.

در حال حاضر با وجود این که میزان مرگ و میر در هر دو گروه جنسیتی وجود دارد اما آمارهای موجود نشان می دهد که طول عمر متوسط زنان به نسبت مردان حدود 6 ماه تا چهار سال بیشتر است.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
ذرات نانو ممکن است باعث آسیب دی ان ای سلولهای مغزی شوند

تحقیقات جدید توسط دانشمندان نشان می دهد که هنگامی که سلولهای مغزی در معرض نانوذرات فلزی قرار می گیرند ویروسهایی سلولی آز ...


news-image
تفاهم‌نامه همکاری آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز و دانشگاه فردوسی مشهد امضاء شد

تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک بین آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز و دانشگاه فردوسی مشهد در راستای توسعه فعالیت های آموزشی، پ ...


news-image
ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی در رویداد بیوآسیا دو هزار و هجده شرکت می‌کند

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی حضوری فعال در پانزدهمین دوره رویداد BioAsia 2018 که در تاریخ 22 الی 24 فوریه 2018