نگاهی به تفاوت جنسیتی در میزان طول عمر | نخبه ها
خدمات مرکز


نگاهی به تفاوت جنسیتی در میزان طول عمر
news-image


مطالعات پژوهشگران دانشگاه دوک آمریکا بر اساس آنالیز اطلاعات 250 ساله از 7 گروه مختلف جمعیتی نشان می دهد که زنان به نسبت مردان از نظر بیولوژیکی قوی تر بوده و در شرایط سخت بهتر دوام می آورند.
نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد بر خلاف نظرات پیشین که در آن ادعا شده بود زنان از مردان ضعیف تر هستند، ساختار بیولوژیکی زنان از مردان قوی تر بوده و این موضوع دلیل اصلی بیشتر بودن طول عمر آن ها است.

زنان تنها در شرایط عادی و برابر، عمری بیشتر از مردان نداشته و در شرایط بحرانی و مشکلاتی همچون قحطی، بروز بیماری های همه گیر و ... نیز مقاومت بیشتری به نسبت مردان دارند.

این مطالعات حاکی از این حقیقت است که زنان تنها در شرایط عادی و برابر، عمری بیشتر از مردان نداشته و در شرایط بحرانی و مشکلاتی همچون قحطی، بروز بیماری های همه گیر و ... نیز مقاومت بیشتری به نسبت مردان دارند. از سوی دیگر پژوهشگران دریافتند که امید به زندگی بیشتر در زنان تنها منحصر و محدود به دوران بلوغ و بزرگسالی ان ها نبوده و زنان از دوران کودکی در این رابطه دارای مزیت و تمایل بیشتری هستند. از سوی دیگر مطالعات انجام شده حاکی از این موضوع است که در شرایط بحرانی و مصیبت بار، احتمال زنده باقی ماندن نوزادان دختر از نوزادان پسر بیشتر است.

در حال حاضر با وجود این که میزان مرگ و میر در هر دو گروه جنسیتی وجود دارد اما آمارهای موجود نشان می دهد که طول عمر متوسط زنان به نسبت مردان حدود 6 ماه تا چهار سال بیشتر است.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
وداع با افسردگی

بهترین راه کارهای مقابله با افسردگی براساس جدیدترین تحقیقات جهانی


news-image
مردم هلندی با زباله های خود ساختمان می سازند

اخبار جدید از کشور هلند، حاکی از آن است که قرار است سازه ای با استفاده از زباله های شهروندان در این کشور ساخته شود.


news-image
سلامت الکترونیک زمینه‌ساز ایجاد استارتاپ‌های میلیاردی خواهد بود

به اعتقاد معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، دامنه نفوذ کسب و کارهای فناورانه در عرصه‌های گوناگون از جمله