پیشرفت طرح پیاده‌سازی نرم‌افزار | نخبه ها
خدمات مرکز


پیشرفت طرح پیاده‌سازی نرم‌افزار
news-image


شرکت ایرانی فعال نرم افزاری موفق به طرح پیاده‌سازی نرم‌افزار GIS دینامیک در یک بستر ابری (cloud) و مبتنی بر وب شد.
محمدباقر جوینی مدیرعامل شرکت نگارپردازان البرز در رابطه با توسعه نرم‌افزار GIS دینامیک گفت: این نرم‌افزار قادر خواهد بود تجزیه‌وتحلیل و مدیریت داده‌های مکانی را مدیریت کند.
وی در رابطه با مشخصات فنی این طرح گفت: پیچیدگی، تنوع و حجم انبوه اطلاعات جغرافیایی از یک‌سو و توانایی‌های رایانه در عرصه اطلاعات از سوی دیگر، فلسفه وجودی سیستم‌های اطلاعات جغرافیایی (GIS) را تبیین می‌کند. علاوه‌بر دسترسی صحیح و سریع به داده‌های موردنیاز در یک حجم وسیع، امکان ارائه و به تصویر کشیدن اطلاعات مکانی و موضوعی در قالب نقشه، جدول و نمودار، ویرایش و به هنگام نمودن داده‌ها و نیز امکان استفاده از داده‌های موجود در جهت اهداف مختلف و براساس نیازهای گوناگون کاربران فراهم می‌شود.
جوینی با اشاره به اینکه مهم‌ترین مزیت برنامه‌های GIS سادگی توزیع این برنامه‌ها بین کاربران است، تصریح کرد: این برنامه‌ها نیاز به نصب روی سیستم کاربران را ندارد، به‌علاوه می‌توان به‌راحتی کنترل نسخه را انجام داد. به‌عبارت‌دیگر، تمام افراد می‌توانند از آخرین نسخه موجود روی سرور استفاده کنند.
وی ادامه داد: بروز اختلال در اینترنت ایران، معمولاً موجب اختلال و عدم‌دسترسی یا کندی دسترسی به سایت‌هایی که روی سرورهای خارجی میزبانی می‌شوند، خواهد شد که ممکن است کاربران هاستینگ خارج از کشور با آن روبرو شده باشند. ازاین‌رو، دسترسی به سرور داخل ایران به دلیل استفاده از بستر داخلی تا حد زیادی، دسترسی دائمی را برای کاربران ایرانی فراهم می‌آورد.
جوینی عنوان کرد: برای طراحی و توسعه این نرم‌افزار باید یک نقشه آفلاین ایجاد شود که بتوان آن را در برنامه مشاهده کرده و سپس اطلاعات جغرافیایی روی نقشه نمایش داده شود. این بدین معنی است که باید مجموعه حرکات متحرک در پایگاه داده ذخیره شود و بتوان با انتخاب متحرک مسیر حرکت آن را روی نقشه ظاهر کرد، سپس اطلاعات جغرافیایی را از نرم‌افزار گرفته و در پایگاه داده ذخیره کرد. بدین معنی که کاربر در مراجعه بعدی بتواند مکان‌های متحرک را مشاهده کند.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
آینده اي روشن پیش روی درمان ناتوانی‌های حرکتی

مجله Economist در جدیدترین شماره خود (January 2018) به دستاوردهای دانشمندان در سال‌های اخیر


news-image
قابل رصد بودن خدمات آزمایشگاهی از دستاوردهای شبکه آزمایشگاهی معاونت علمی است

مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی، گفت: قابل رصد بودن خدمات آزمایشگاهی یکی از مهم ترین دستاوردهای راه ...


news-image
تایر و لاستیک هوشمندی که خود را پنجرگیری می کند

یک شرکت آمریکایی از تایری گوی مانند رونمایی کرده که به وسیله هوش مصنوعی کار می کند