پیشرفت طرح پیاده‌سازی نرم‌افزار | نخبه ها
خدمات مرکز


پیشرفت طرح پیاده‌سازی نرم‌افزار
news-image


شرکت ایرانی فعال نرم افزاری موفق به طرح پیاده‌سازی نرم‌افزار GIS دینامیک در یک بستر ابری (cloud) و مبتنی بر وب شد.
محمدباقر جوینی مدیرعامل شرکت نگارپردازان البرز در رابطه با توسعه نرم‌افزار GIS دینامیک گفت: این نرم‌افزار قادر خواهد بود تجزیه‌وتحلیل و مدیریت داده‌های مکانی را مدیریت کند.
وی در رابطه با مشخصات فنی این طرح گفت: پیچیدگی، تنوع و حجم انبوه اطلاعات جغرافیایی از یک‌سو و توانایی‌های رایانه در عرصه اطلاعات از سوی دیگر، فلسفه وجودی سیستم‌های اطلاعات جغرافیایی (GIS) را تبیین می‌کند. علاوه‌بر دسترسی صحیح و سریع به داده‌های موردنیاز در یک حجم وسیع، امکان ارائه و به تصویر کشیدن اطلاعات مکانی و موضوعی در قالب نقشه، جدول و نمودار، ویرایش و به هنگام نمودن داده‌ها و نیز امکان استفاده از داده‌های موجود در جهت اهداف مختلف و براساس نیازهای گوناگون کاربران فراهم می‌شود.
جوینی با اشاره به اینکه مهم‌ترین مزیت برنامه‌های GIS سادگی توزیع این برنامه‌ها بین کاربران است، تصریح کرد: این برنامه‌ها نیاز به نصب روی سیستم کاربران را ندارد، به‌علاوه می‌توان به‌راحتی کنترل نسخه را انجام داد. به‌عبارت‌دیگر، تمام افراد می‌توانند از آخرین نسخه موجود روی سرور استفاده کنند.
وی ادامه داد: بروز اختلال در اینترنت ایران، معمولاً موجب اختلال و عدم‌دسترسی یا کندی دسترسی به سایت‌هایی که روی سرورهای خارجی میزبانی می‌شوند، خواهد شد که ممکن است کاربران هاستینگ خارج از کشور با آن روبرو شده باشند. ازاین‌رو، دسترسی به سرور داخل ایران به دلیل استفاده از بستر داخلی تا حد زیادی، دسترسی دائمی را برای کاربران ایرانی فراهم می‌آورد.
جوینی عنوان کرد: برای طراحی و توسعه این نرم‌افزار باید یک نقشه آفلاین ایجاد شود که بتوان آن را در برنامه مشاهده کرده و سپس اطلاعات جغرافیایی روی نقشه نمایش داده شود. این بدین معنی است که باید مجموعه حرکات متحرک در پایگاه داده ذخیره شود و بتوان با انتخاب متحرک مسیر حرکت آن را روی نقشه ظاهر کرد، سپس اطلاعات جغرافیایی را از نرم‌افزار گرفته و در پایگاه داده ذخیره کرد. بدین معنی که کاربر در مراجعه بعدی بتواند مکان‌های متحرک را مشاهده کند.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
مشتری و زهره در تغییرات آب و هوایی نقش دارند

یک مطالعه جدید نشان داده است که سیارات مشتری و زهره منظومه شمسی در تغییرات آب وهوایی زمین نقش بسزایی ایفا می‌کنند.


news-image
اثرگذاری نخبگان در جامعه در گرو توسعۀ اکوسیستم کارآفرینی است

ترکستانی حضور فعال نیروی‌انسانی متخصص را شرط تحقق شعار سال دانست و گفت: تحقق حمایت از کالای ایرانی در گرو حمایت از نخبگا ...


news-image
دانش فنی رباتیک زیرآب تقویت می‌شود

با حمایت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی؛ مسابقات ربات‌های زیردریایی دانشجویی " ROV " به مفهوم ر ...