میکروب زدایی با سرکه واقعیت دارد | نخبه ها
خدمات مرکز


میکروب زدایی با سرکه واقعیت دارد
news-image


آیا بدنبال جایگزینی مناسب برای ضدعفونی کردن سطوح مختلف منزل یا محل کار هستید؟ سرکه، مایعی ارزان، غیرسمی و زیست تخریب پذیر است که از هزاران سال قبل به عنوان یک ماده ضد عفونی کننده مورد استفاده قرار می گیرد.
زمانی که محققان آمریکایی، پاک کننده های تجاری را در برابر جایگزین های غیرسمی مانند سرکه و بیکربنات سودا (جوش شیرین) مورد آزمایش قرار دادند، دریافتند که سرکه قادر به از بین بردن طیفی از پاتوژن های خانگی است.

سرکه حاوی حدود 5 درصد اسید استیک است؛ این اسید می تواند باکتری ها و ویروس ها را از طریق تغییر شیمیایی پروتئین ها و چربی های تشکیل دهنده و نابود کردن ساختارهای سلولی آنها، از بین ببرد.

در عین حال، برخی مطالعات حاکی از آن است که سرکه می تواند ویروس آنفلوانزا را نیز نابود کند. مطالعه صورت گرفته توسط محققان انگلیسی نشان می دهد، سرکه مالت مانند مایع سفیدکننده و مایع ظرفشویی، به سرعت ویروس آنفلوانزا را غیرفعال می کند.

محققان کالج پزشکی آلبرت اینشتین (آمریکا) نیز در تحقیقات خود دریافتند، سرکه می تواند مایکوباکتریوم توبرکلوزیس - مولد بیماری سل - را نابود کند. باکتری سل به سختی از بین می رود و این توانایی سرکه نشان می دهد، می توان از آن برای نابود کردن باکتری های دیگر نیز استفاده کرد.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
فناوری‌های نوظهور دیجیتال از طریق شتابدهنده‌ها توسعه می‌یابد

بر اساس انعقاد تفاهمنامه همكاري سه‌جانبه فناوری‌های نوظهور دیجیتال از طریق شتابدهنده‌ها توسعه می‌یابد.


news-image
مدل‌سازی کامپیوتری در خدمت پژوهش‌های علمی

امروزه دانشمندان و پژوهشگران متعددی در گوشه و کنار جهان به بررسی و مدل‌سازی رویدادها و آزمایش‌های علمی می‌پردازند که هوش ...


news-image
سیلیکای نانوساختار دارو رسان شد

" تهيه منسوج پزشکي با عملکرد دارو رسانی توسط سيليکاي نانو ساختار" عنوان پژوهشی است که با پشتیبانی صندوق حمایت از پژوهشگر ...