کاهش هزینه و افزایش قدرت درمان محقق شد | نخبه ها
خدمات مرکز


کاهش هزینه و افزایش قدرت درمان محقق شد
news-image


محققان یک کپسول تولید کرده اند که می تواند ارزش یک هفته داروهای ویروسی را در یک دوز یک بار به ارمغان بیاورد. این می تواند بیماران را در برنامه ریزی دقیق دوز مورد نیاز برای کوکتل های دارویی مورد استفاده برای مبارزه با ویروس کمک کند.

 به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان؛ به نقل از medicalxpress، محققانMIT ، بریگام و بیمارستان زنان یک کپسول تولید کرده اند که می تواند ارزش یک هفته داروهای ویروسی را در یک دوز یک بار به ارمغان بیاورد. محققان می گویند این پیشرفت می تواند بیماران را در برنامه ریزی دقیق دوز مورد نیاز برای کوکتل های دارویی مورد استفاده برای مبارزه با ویروس کمک کند.

کپسول جدید به طوری طراحی شده است که بیماران می توانند آن را فقط یک بار در هفته بگیرند، و دارو به تدریج در طول هفته آزاد می شود. محققان می گویند این نوع سیستم تحویل نه تنهامی تواند برنامه درمانی بیماران را بهبود بخشد، بلکه می تواند برای جلوگیری از آلوده شدن افرادی که در معرض خطر ابتلا به ایدز قرار دارند استفاده شود.

جیووانی تراوزو، یکی از پژوهشگران وابسته به موسسه تحقیقات سرطان مجازی Koch و متخصص گوارش و مهندسی پزشکی در بیمارستان بریگهام و بیمارستان زنان، می گوید: "یکی از موانع اصلی درمان و پیشگیری از ایدز پیوستگی است. "توانایی ایجاد دوزهای با تکرار کمتر برای بهبود پایدار با تأثیر قابل توجه در بیمار می باشد."

منبع خبر:خبرگزاری علم و فن آوری

خبر های دیگر
news-image
روبات‌های زیست‌ترکیبی در راه هستند

امروزه یکی از ایده‌های امکان‌پذیر جهت بازگرداندن توانایی افراد استفاده از


news-image
پهپاد غواص به بازار می آید

یک شرکت فرانسوی نخستین پهپاد زیر آبی خودکار دنیا را سال آتی به بازار عرضه می کند


news-image
رمزگشایی عملیاتی اکوسیستم فناوری و نوآوری صنعت خودرو

نخستین فروم بین‌المللی برنامه ملی آینده نگاری علم و فناوری در حوزه خودرو با عنوان "آینده صنعت خودرو؛ نوآوری‌ها و فناوری‌ ...