تست قندخون بایک برچسب | نخبه ها
خدمات مرکز


تست قندخون بایک برچسب
news-image


به گزارش سیناپرس به نقل از مهر، تا به حال روش های مختلفی برای کنترل قند خون ابداع شده، اما حالا پژوهشگران سوئدی با اختراع برچسب های مجهز به سوزن گام تازه ای در این راه برداشته اند. برچسب یادشده که روی پوست بدن چسبانده می شود دارای یک سوزن بسیار ریز است.
طول سوزن های معمولی کنترل قند خون ۷ میلیمتر است که استفاده از آنها در طولانی مدت خسته کننده و دردناک است. از سوی دیگر سوزن های یادشده برای اندازه گیری قند خون از لایه های چربی زیر پوست بدن استفاده می کنند که روشی با دقت پایین است.
اما ریزسوزن های تولید شده توسط سوئدی ها از سیلیکون ساخته شده اند و طول آنها تنها یک پنجم سوزن هایی است که فعلا مورد استفاده قرار می گیرند. این سوزن های کوتاه تنها در عمق یک میلیمتری زیر پوست به بررسی میزان قند خون می پردازند و از آنجایی که در این منطقه هیچ گیرنده عصبی وجود ندارد، دردی نیز حس نمی شود. سوزن جدید به طور مداوم و بدون ایجاد هیچ مشکلی در این بخش از بدن قرار می گیرد و به بررسی مداوم مقدار قند خون می پردازد.
سوزن یادشده بسیار پیشرفته است و بر روی سر آن سه حسگر مجهز به الکترود نصب شده که برای تحلیل دقیق مایعات بدن و کنترل قند خون به کار می روند

منبع خبر: سیناپرس
#تست قند خون

#برچسب

خبر های دیگر
news-image
بزرگترین مزرعه بادی جهان ساخته می شود

دولت بریتانیا در پروژه ای جاه طلبانه و با همکاری یک شرکت هلندی در نظر دارد


news-image
فعالیت‌های دریایی بر پایه دانش گسترده می‌شود

ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی، با هدف ارتقای سطح


news-image
امکان شنیدن نور ممکن شد

پژوهشگران آلمانی توانستند با روش جدیدی، امکان "شنیدن نور" را برای گروهی از موش‌سانان فراهم کنند.