کاهش هزینه برق با استفاده از دستگاه ایرانی | نخبه ها
خدمات مرکز


کاهش هزینه برق با استفاده از دستگاه ایرانی
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، افشین اصلیان مدیرعامل شرکت تولیدکننده دستگاه مدیریت هوشمند انرژی که در پارک فناوری پردیس معاونت علمی مستقر است، گفت: این دستگاه انواع انرژی خورشیدی، ژنراتور، شبکه برق و غیره را مدیریت می‌کند. این اتفاق کاهش هزینه برق برای خانوار و مراکز تولیدی می‌شود. از طرفی هزینه‌های برق را با مدیریت تولید و توزیع انرژی در کشور کاهش می‌دهد.

وی توضیح داد: خانوار، مراکز تجاری و صنعتی برای تهیه، حفظ و نگهداری هرکدام از منابع برقی، باید هزینه‌های زیادی را پرداخت کنند. به‌طور مثال اگر خانواده‌ای دارای ژنراتور باشد و مدام از این دستگاه استفاده کند، این دستگاه خیلی زود مستهلک می‌شود و همچنین هزینه زیادی برای تهیه سوخت دستگاه پرداخت می‌شود. سیستم خورشیدی نیز به همین صورت است و این دستگاه نیز سرمایه اولیه زیادی نیاز دارد. برق شبکه‌ای هم باوجود ارزان بودن، ظرفیت محدود و کمی دارد و استفاده از باطری برای تأمین برق نیز به‌صرفه نیست.

اصلیان خاطرنشان کرد: از همین رو به مراکزی که دارای این 4 منبع تولید برق هستند، توصیه می‌کنیم که از دستگاه مدیریت هوشمند انرژی استفاده کنند. این دستگاه زمانی که برق شبکه وجود داشته باشد، به سایر منابع دستور می‌دهد که از آن‌ها استفاده نشود و هم‌زمان به سیستم خورشیدی این فرمان را می‌دهد که برق را به شبکه بفروشد، این فروش برق درآمد خوبی رو نصیب افراد می‌کند.

وی با اشاره به این‌که دستگاه مدیریت هوشمند انرژی هیچ نمونه داخلی یا خارجی با چنین شیوه علمکردی ندارد، گفت: در کشورهای دیگر (آلمان و آمریکا) سیستم‌هایی وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن برق تولیدشده توسط منابع دیگر را بفروشید، اما در هیچ کجای دنیا دستگاهی برای مدیریت هوشمند انرژی وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان تاتماکو از جمله مزایای این دستگاه را علاوه بر کاهش میزان قطعی برق و استفاده بهینه از منابع برقی، جلوگیری از نوسانات برقی عنوان کرد و افزود: کاهش میزان مصرف باطری نسبت به یک سیستم معمولی یکی از خصوصیات ویژه این دستگاه است.

 

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

#دستگاه ایرانی

#کاهش هزینه برق

خبر های دیگر
news-image
تست قندخون بایک برچسب

یکی از مشکلات روزمره ای که در زندگی افراد مبتلا به بیماری قند خون وجود دارد، ضرورت انجام تست قند خون با سوراخ کردن مرتب ...


news-image
فناوری نانو در راه حفظ سیاره زمین

فناوری نانو پتانسیل زیادی برای ارتقای محیط‌زیست دارد. با توجه به این که انتظار می‌رود در 50 سال آینده، مصرف انرژی و مواد ...


news-image
طراحی سامانه مدیریت و برنامه‌ریزی یکپارچه ناوگان در کشور

سامانه مدیریت و برنامه‌ریزی یکپارچه ناوگان با هدف برقراری ارتباط میان فعالان