کاهش هزینه برق با استفاده از دستگاه ایرانی | نخبه ها
خدمات مرکز


کاهش هزینه برق با استفاده از دستگاه ایرانی
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، افشین اصلیان مدیرعامل شرکت تولیدکننده دستگاه مدیریت هوشمند انرژی که در پارک فناوری پردیس معاونت علمی مستقر است، گفت: این دستگاه انواع انرژی خورشیدی، ژنراتور، شبکه برق و غیره را مدیریت می‌کند. این اتفاق کاهش هزینه برق برای خانوار و مراکز تولیدی می‌شود. از طرفی هزینه‌های برق را با مدیریت تولید و توزیع انرژی در کشور کاهش می‌دهد.

وی توضیح داد: خانوار، مراکز تجاری و صنعتی برای تهیه، حفظ و نگهداری هرکدام از منابع برقی، باید هزینه‌های زیادی را پرداخت کنند. به‌طور مثال اگر خانواده‌ای دارای ژنراتور باشد و مدام از این دستگاه استفاده کند، این دستگاه خیلی زود مستهلک می‌شود و همچنین هزینه زیادی برای تهیه سوخت دستگاه پرداخت می‌شود. سیستم خورشیدی نیز به همین صورت است و این دستگاه نیز سرمایه اولیه زیادی نیاز دارد. برق شبکه‌ای هم باوجود ارزان بودن، ظرفیت محدود و کمی دارد و استفاده از باطری برای تأمین برق نیز به‌صرفه نیست.

اصلیان خاطرنشان کرد: از همین رو به مراکزی که دارای این 4 منبع تولید برق هستند، توصیه می‌کنیم که از دستگاه مدیریت هوشمند انرژی استفاده کنند. این دستگاه زمانی که برق شبکه وجود داشته باشد، به سایر منابع دستور می‌دهد که از آن‌ها استفاده نشود و هم‌زمان به سیستم خورشیدی این فرمان را می‌دهد که برق را به شبکه بفروشد، این فروش برق درآمد خوبی رو نصیب افراد می‌کند.

وی با اشاره به این‌که دستگاه مدیریت هوشمند انرژی هیچ نمونه داخلی یا خارجی با چنین شیوه علمکردی ندارد، گفت: در کشورهای دیگر (آلمان و آمریکا) سیستم‌هایی وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن برق تولیدشده توسط منابع دیگر را بفروشید، اما در هیچ کجای دنیا دستگاهی برای مدیریت هوشمند انرژی وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان تاتماکو از جمله مزایای این دستگاه را علاوه بر کاهش میزان قطعی برق و استفاده بهینه از منابع برقی، جلوگیری از نوسانات برقی عنوان کرد و افزود: کاهش میزان مصرف باطری نسبت به یک سیستم معمولی یکی از خصوصیات ویژه این دستگاه است.

 

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

#دستگاه ایرانی

#کاهش هزینه برق

خبر های دیگر
news-image
کوچکترین و ارزانترین بینی الکترونیکی برای نجات مردم

دانشمندان زوریخ ETH ادعا می کنند، "کوچکترین و ارزان ترین" بینی الکترونیکی برای کشف مردم را با در نظر گرفتن لرزه و زلزله، ...


news-image
ارایه گواهی داوری به داوران

امکان جدید Publons برای گذراندن دوره های داوری در آکادمی این سامانه


news-image
تفکر شبکه‌ای ایده‌ساز است

مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی معتقد است که اگر تفکر شبکه‌ای داشته باشیم می‌توانیم یک نهضت جدید، سا ...