با این فناوری تب را در کودکان کنترل کنید | نخبه ها
خدمات مرکز


با این فناوری تب را در کودکان کنترل کنید
news-image


تب و بالا رفتن دمای بدن، یکی از مشکلاتی است که تقریبا همه افراد در طول زندگی خود با آن رو به رو می شوند و این موضوع به ویژه در کودکان می تواند مشکل ساز باشد.
یکی از نخستین اقدامات مورد نیاز در مواجهه با تب، کنترل دمای بدن و به ویژه کنترل دمای سر است زیرا افزایش دمای مغز می تواند تبعاتی جبران ناپذیر در پی داشته باشد. به تازگی یک محصول ویژه توسط شرکت داروسازی ووشین لابو تک (Wooshin Labottach) در کره جنوبی ارائه شده است که با کمک آن می توان به طور مطمئن و کنترل شده، دمای بدن بیمارانی که تب دارند را کنترل کرد. این شرکت یکی از پیشروترین شرکت های حوزه پژوهش های دارویی و تجهیزات پزشکی است.

این شرکت بین المللی با دارا بودن آزمایشگاه های پیشرفته و مدرن اقدام به انجام پژوهشهای مختلف طولانی مدت و کوتاه مدت در حوزه های دارویی کرده و ارتباط تنگاتنگی با 3 دانشگاه معتبر در کره جنوبی داشته و به این ترتیب اطلاعات علمی در حوزه های مختلف شیمی، بیوشیمی و داروسازی بین این مراکز در حال تبادل است.

محصول جدید مورد نظر که به طور خاص برای کودکان مفید و قابل استفاده است،  FRIO PAD نام داشته و می تواند به طور سریع و بسیار موثرتر از روش های سنتی استفاده از پارچه خیس و .... دمای پیشانی کودکان را در هنگام تب ، کاهش دهد. این محصول از طریق فناوری هیدورژل و با کمک تبدیل آب در بسته های ویژه حاوی هیدروژل، تب را کنترل کرده و به سرعت تاثیر خواهد داشت. یکی از مهمترین ویژگی های این فناوری، مدت زمان طولانی عملکرد آن است زیرا در روش های سنتی که دمای بدن بیمار با قرار دادن پارچه خیس روی سر یا پا کنترل می شود، این پارچه باید در فواصل کوتاه و هر چند دقیقه یکبار تعویض شود اما پد ویژه FRIO دست کم برای 8 ساعت متوالی خاصیت خنک کنندگی خود را حفظ کرده و به این ترتیب پرستاران یا مادرانی که ناچار به شب بیداری بر بالین بیماران یا فرزندان خود هستند، با دردسر کمتری مواجه شده و احتمال خطر ناشی از افزایش دمای سر و عدم توجه فرد مراقب بر اثر خواب آلودگی یا سایر عوامل، از بین می رود.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
فرآیند رگ‌زایی به کمک مهندسی بافت بهینه می‌شود

به‌تازگی تیمی از محققین چینی یک داربست منعطف جدید را تولید کرده‌اند که می‌تواند تغییر شکل برنامه‌ریزی‌شده از یک ساختار س ...


news-image
طرح نیسان برای تولید انرژی پاک در منازل

شرکت خودروسازی نیسان ژاپن در ادامه مسیری که تسلا و مرسدس بنز در بازار مسکن


news-image
فعالیت بیش از ده هزار انجمن علمی در دانشگاه‌های کشور

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از فعالیت بیش از 10 هزار انجمن علمی دانشجویی