تغییر نگرش جامعه ایرانی برای مصرف کالای ایران ساخت با ابزار هنر | نخبه ها
خدمات مرکز


تغییر نگرش جامعه ایرانی برای مصرف کالای ایران ساخت با ابزار هنر
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به نقل از ستاد خبری دومین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری ایران ساخت، حجت‌الاسلام والمسلمين  مصطفی رستمی ر ئیس نهاد نمایندگی، ولی فقیه در دانشگاه‌ها در بازدید از نمايشگاه و آثار هنرمندان در دومین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری ایران ساخت اظهار کرد: هنرمندان در تغییر نگرش جامعه ایرانی نقش پررنگی را دارند بنابراین باید جایگاه مهمی را برای آنها قائل شد. اگر مجموعه فرهنگی و هنری در خدمت این تغییر نگرش جامعه نسبت به مصرف کالای خارجی و سوق دادن آنها به سمت مصرف کالای ایران ساخت قرار گیرد شاهد توجه ومصرف بیشتر کالای ایرانی، رونق کارآفرینی، گردش سرمایه بیشتر در جامعه می شویم. پس با انجام فعالیت فرهنگی در این حوزه می توان شاهد رونق بیشتر باشیم.
رستمی در ادامه درباره برگزاری جشنواره ایران ساخت گفت: ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی با برگزاری این رویداد اتفاق شایسته ای را رقم زده است، معاونت علمی در کنار حمایت از ایده های خلاقانه جوانان و نخبگان با این اقدام به حوزه فرهنگسازی نیز توجه ویژه ای دارد. شاید در نگاه اول این اقدام رسالت مجموعه های فرهنگی کشور باشد اما این جشنواره ایران ساخت نشان می دهد که معاونت علمی به زیر ساخت های فرهنگی وهنري نیز توجه دارد.
نماینده ولی فقیه در دانشگاه ها  همچنین بیان کرد: پس ایران ساخت را باید آغازگر راهی برای فرهنگسازی مصرف و ترويج کالای داخلی بدانیم که در این مسیر ایده دادن به سایر نهادها را در کنار ترویج و فرهنگسازی مصرف کالای ایرانی انجام می دهد.
دومین جشنواره ملی فرهنگی، هنری «ایران ساخت» با اهداف «جریان سازی و تولید محتوا برای فضای مجازی مرتبط با چرخه تجاری سازی، کارآفرینی و اقتصاد دانش بنیان»، «حمایت از خدمات و تولیدات دانش بنیان ساخت ایران»، «ساماندهی واردات بی‌رویه و ارج نهادن به کالاها و محصولات ایرانی با کیفیت» و همچنین «کمک به برجسته سازی (نشان تجاری) کالاهای مرغوب ایرانی»، در بخش ادبیات، هنرهای تجسمی، رسانه های دیداری و شنیداری، رسانه‌های دیجیتال و ایده بازار و بخش دانش آموزی به همت ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و به دبیر کلی پرویز کرمی و با شعار «فناوری ایرانی، کسب و کار ایرانی» 4 تا 8 دی ماه سال جاری برگزار می شود.
 

منبع خبر:معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

#مصرف کالای ایران ساخت

#ابزار هنر

خبر های دیگر
news-image
بالاترین رسانایی الکتریکی با نانومواد دو بعدی

روزهای گذشته پس از توضیحاتی درباره نانو مواد، به نانوموادهای «صفر بعدی» و «یک بعدی»


news-image
نتایج مطلوب بهبود بیماری‌های عروقی با کمک سلول‌های بنیادی در طولانی‌مدت

محققان به روش درمانی‌ای با استفاده از سلول‌های بنیادی دست پیدا کردند که می‌تواند گزینه‌ای برای درمان بیمارانی باشد که از ...


news-image
لاغری با تزریق دی‌اکسید کربن

تحقیقات جدید پژوهشگران نشان می‌دهد که با روش کربوکسی درمانی که در آن گاز بی‌خطر دی‌اکسید کربن با سوزن‌های بسیار ظریف در ...