حمایت‌های جدید از 3 حوزه پژوهش و فناوری در راه است | نخبه ها
خدمات مرکز


حمایت‌های جدید از 3 حوزه پژوهش و فناوری در راه است
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، 3 کارگروه جدید توسط صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی راه اندازی است. این کارگروه ها همچون دیگر کارگروه های صندوق وظیفه حمایت از پژوهشگران و فناوران را دارند تا از این طریق پروژه های تحقیقاتی خود را در این حوزه ها به سرانجام رسانند.
اقتصاد دریا، آینده خزر و مطالعات و تحقیقات در این حوزه، ظرفیت‌سازی، فرصت‌سازی و فرهنگ‌سازی در ارتقای جایگاه پژوهشی زنان در پژوهش و فیزیک و ریاضی کارگروه های جدیدی است که در صندوق ایجاد شده است. 
هر یک از این کارگروه ها با تشکیل خود هدفی را دنبال می کند. کارگروه ظرفیت‌سازی، فرصت‌سازی و فرهنگ‌سازی در ارتقای جایگاه پژوهشی زنان در پژوهش به دنبال ارتقاء جایگاه پژوهشی بانوان در حوزه علم و فناوری است که خود توسعه علم، فناوری و نوآوری، ر رشد اقتصادی و رفاه اجتماعی را به همراه دارد. کارگروه اقتصاد دریا، آینده خزر و مطالعات و تحقیقات در این حوزه نیز با هدف استفاده از ظرفیت های اقتصادی دریا برای توسعه و رشد تشکیل شده تا به زودی با حمایتی که از پژوهشگران و محققان این حوزه می شود شاهد تحولات و پیشرفت باشیم.

بر اساس این گزارش، 15 کارگروه در حوزه های مختلف علم و فناوری در صندوق فعال است که با تشکیل کارگروه های جدید به 18 کارگروه افزایش یافت. کارگروه های موجود در صندوق طرح های پژوهشی محققان و پژوهشگران از سراسر کشور را دریافت می کنند و بر اساس نیاز و اولویت ها این طرح ها پس از تصویب مورد حمایت قرار می گیرد. البته سفارش تحقیقات به پژوهشگران برجسته در حوزه های مورد نیاز نیز یکی دیگر از فعالیت های این کارگروه ها است.
 

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

#حمایت‌

#حمایت‌ پژوهش وفناوری

خبر های دیگر
news-image
داروی گیاهی درمان آکنه پوستی در مازندران تولید شد

علاقه به پژوهش را به خاطر حضور در مراکز علمی و دریافت راهکارها و استفاده از تجربیات اساتید بزرگ را می توان


news-image
توجه ویژه به عرضه و تقاضا در انجام پژوهش‌های حوزه علوم انسانی

صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی برنامه‌ای تدوین کرده است تا صورت پروژه‌های پژوهشی انجام شده توسط پژوهشگرا ...


news-image
خودروی هیبریدی خودرویی خاص در دنیا

استفاده هم‌زمان از دو سوخت پاک در خودروی هیبریدی