علم و فناوری را با مردمی‌سازی میان اقشار مختلف جامعه رونق دهیم | نخبه ها
خدمات مرکز


علم و فناوری را با مردمی‌سازی میان اقشار مختلف جامعه رونق دهیم
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌ رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نصرت الله ضرغام رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی با حضور در پژوهشگاه هوا و فضا در هفته پژوهش اظهار کرد: نشست شورای جهانی پژوهش سال جاری به میزبانی صندوق برگزار شد که اثربخشی پژوهش در حوزه علم، اقتصاد و جامعه و ارتقای جایگاه زنان در پژوهش دو محور این نشست بود.
وی ادامه داد: در همین راستا کارگروه ظرفیت‌سازی، فرصت‌سازی و فرهنگ‌سازی در ارتقای جایگاه پژوهشی زنان در پژوهش توسط صندوق ایجاد شد تا شاهد ارتقای فعالیت بانوان در حوزه پژوهش باشیم. البته از ابتدای فعالیت صندوق افزایش تولیدات فکری در دستور کار صندوق قرار داشت زیرا وجود خلاقیت و نوآوری را امری لازم در فعالیت ها می دانیم. همچنین این موضوع خود از انجام فعالیت های تکراری جلوگیری می کند.
ضرغام همچنین بیان کرد: مردمی سازی دانش یکی از برنامه های دیگر صندوق است تا از این طریق زبان علم به زبان مردم نزدیک شود. این اقدام مهمی است و کشورهای مختلف برای آن برنامه های مختلفی دارند. با این اقدام رشد علمی اتفاق می افتد که خود باعث ایجاد هم افزایی میان جامعه و مراکز علمی می شود.
به گفته وی، ایران دارای نیروی انسانی خلاق و ظرفیت های خوبی در حوزه علم و فناوری است که با وجود این توانمندی می توانیم الگویی برای کشورهای منطقه در حوزه


منبع خبر:  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
#علم و فناوری
#مردمی سازی
#رونق
 

خبر های دیگر
news-image
نشست تجاری شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه سلامت در آلمان برگزار شد

باتوجه به ضرورت و اهمیت توسـعه صادرات محصولات دانش‌بنیان و جذب سرمایه‌گذاری


news-image
نه مخترع ایرانی بین‌المللی می‌شوند

حمایت از ثبت بین‌المللی اختراع یکی اقدامات مهم توسط کارگروه ثبت اختراع صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی اس ...


news-image
کشاورزی ارگانیک را دریابیم

کشاورزی ارگانیک علاوه بر حفظ اکوسیستم در برابر حضور مواد شیمیایی، موجب تولید