پیشگیری از میگرن با پدهای خنک کننده | نخبه ها
خدمات مرکز


پیشگیری از میگرن با پدهای خنک کننده
news-image


میگرن یکی از اختلالات شدیدی محسوب می شود که با سر دردهای ملایم یا شدید پی در پی همراه است. این بیماری اغلب دارای علایمی در سیستم عصبی آتونومس است.
 علایم همراه با این سر دردها شامل حالت تهوع ، استفراغ ، نورگریزی (افزایش حساسیت به نور) و صدا گریزی (افزایش حساسیت به صدا) است. در این نوع سردرد ها، به طور کلی درد با بالا رفتن فعالیت بدنی افزایش پیدا می کند.

شرکت پژوهشی ووشین لابو تک (Wooshin Labottach) در کره جنوبی که یکی از پیشرو ترین شرکت های حوزه پژوهش های دارویی و تجهیزات پزشکی است به تازگی نوعی پد خنک کننده ابداع کرده است که با کمک آن می توان دردهای میگرنی را کنترل کرد.

بیش از یک سوم افراد مبتلا به سردردهای میگرنی پیش از حملات میگرنی نشانه‌ های آن را دریافت می کنند که می تواند شامل نوعی اختلالات گذرای دیداری، حسی، زبانی یا حرکتی باشد که معمولا نشان می‌ دهند سردرد به زودی آغاز خواهد شد. به باور محققان  دلایل بروز میگرن ترکیبی از عوامل محیطی و ژنتیکی است.

شرکت پژوهشی ووشین لابو تک (Wooshin Labottach) در کره جنوبی که یکی از پیشرو ترین شرکت های حوزه پژوهش های دارویی و تجهیزات پزشکی است به تازگی نوعی پد خنک کننده ابداع کرده است که با کمک آن می توان دردهای میگرنی را کنترل کرد. این فناوری به شکل صفحات ویزه ای در ابعاد یک سکه هستند که فرد مبتلا به میگرن می تواند با احساس علائم اولیه این بیماری، آن ها را روی مواضع دردناک روی سر یا طرفین پیشانی خود قرار داده و به این ترتیب از بروز دردهای شدید پیشگیری شود.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
ابزار جدید پیش بینی رنگ مو،چشم و پوست با استفاده ازدی ان ای

یک تیم بین المللی، به رهبری دانشمندان علوم و پزشکی ، یک ابزار جدید را برای پیش بینی دقیق چشم، مو و رنگ پوست از مواد بیول ...


news-image
علم و دانش در خدمت معرفی تولیدات ملی

به ابتکار یکی از بانوان فعال حوزه اقتصاد کشور برای اولین بار نمایشگاه تولیدات داخلی با رویکرد مبتنی بر علم و دانش به معر ...


news-image
جذب نور بیشتر با اضافه کردن قلع به هسته نانوذرات ژرمانیم

با افزدون قلع به هسته نانوذرات ژرمانیم، ساختار شبکه آن، ساختار شبکه پوشش سولفید کادمیوم را با شیوه‌ای بهتر مقایسه می‌کند ...