رفع محدودیت‌های صنعتی و نیروگاهی کشور به کمک متخصصان دانش‌بنیانی کشور | نخبه ها
خدمات مرکز


رفع محدودیت‌های صنعتی و نیروگاهی کشور به کمک متخصصان دانش‌بنیانی کشور
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ایده اصلی تشکیل این شرکت، بر این مبنا بود که با جذب نیروهای متخصص در بخش های نظامی و دولتی که بعد از بازنشستگی از فعالیت های تخصصی خود دور مانده بودند و بکارگیری تخصص و تجربه این نیروها، بتوان در رفع برخی از تنگناهای صنعتی کشور گام های قابل قبولی برداشت.
به گفته حسینعلی بهجو مدیر عامل شرکت مهندسی بهساز صنیع سیستم، این شرکت، با تمرکز بر روی سیستم های کنترل الکترونیکی صنایع و به خصوص نیروگاه های کشور که در زمینه پشتیبانی از سیستم های خود با تنگناها و محدودیت های شدیدی مواجه بودند، فعالیت خود را آغاز کرده و به رفع این تنگناها و محدودیت ها پرداخت.
وی افزود: به کمک تعهد و تخصص نیروهای کارآزموده شرکت، بسیاری از این محدودیت های صنایع رفع شد. با راه اندازی بخش مکانیک شرکت بهساز، توانستیم با انجام خدمات مهندسی در زمینه تعمیر و بازسازی قطعات داغ توربین های گازی و انواع موتورهای توربینی و همچنین ساخت قطعات پرمصرف این نوع توربین ها، خدمات خود در این زمینه را نیز به نیروگاه های کشور گسترش دهیم.
این فعال دانش بنیانی در کشور ادامه داد: در حال حاضر پس ازکسب تجربه بسیار در امور صنایع نیروگاهی و تولید انرژی، در موقعیتی قرار گرفته ایم که می توانیم خدمات خود را در سطح وسیعتری به صنایع کشور و بخصوص صنعت نفت، گاز و پتروشیمی و سایر صنایع دیگر ارائه کنیم.
 

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
پرداخت بیش از سی و هفت هزار میلیارد ریال تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان

مجموع تسهيلات پرداختی شبکه بانکی به شرکت های دانش بنیان در سال 96 معادل 37 هزار و 548 میلیارد و 600 میلیون ریال بوده است ...


news-image
ایجاد کنسرسیوم دانشگاهی طراحی و ساخت سه ماهواره استاندارد

رییس مرکز ملی فضایی ایران از ایجاد کنسرسیوم دانشگاهی طراحی و ساخت 3 ماهواره استاندارد در کشور خبر داد.


news-image
شناسایی آنی انواع سرطان با فناوری نانو

شناسایی انواع سرطان های مهلک با استفاده از روش های سنتی تصویربردار ممکن است