توسعه کشور نیازمند فعالیت نخبگانی است | نخبه ها
خدمات مرکز


توسعه کشور نیازمند فعالیت نخبگانی است
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ مراسم افتتاحیه سومین دوره طرح شهید احمدی روشن با حضور قائم مقام بنیاد ملی نخبگان، معاونان بنیاد ملی نخبگان و جمعی از اعضای هیئت علمی دانشگاه های کشور، محققان و مستعدان برتر در سالن جابر بن حیان دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.
در این مراسم، محمود سعادت فومنی؛قائم مقام بنیاد ملی نخبگان با اشاره به لزوم بهره گیری از سرمایه های انسانی، گفت: زمان یکی از مهمترین سرمایه های انسانی است خاصه اینکه این سرمایه برگشت ناپذیر است.
وی با اشاره به ضرورت کسب علم و توانایی، افزود: طرح شهید احمدی روشن حدود ۱۰ ماه طول میکشد که افراد در این طرح حدود هزار ساعت فعالیت می کنند. این زمان، فرصت مغتنمی برای توان افزایی و مهارت آموزی افراد است گرچه می تواند نقش مهمی نیز  حل مشکلات کشور داشته باشد.
سعادت با اشاره به لزوم هدفمندی مستعدان برتر برای حضور و فعالیت در این طرح، ادامه داد: در طرح شهید احمدی روشن حضور در کنار اساتید مجرب و کاربلد کشور که همگی از بهترین ها در حوزه عملیاتی و علمی هستند، فرصتی بسیار مناسبی برای مستعدان برتر است.
وی اظهار داشت: تجربه اندوزی و حل مشکلات کشور از دیگر نتایج حضور دانشجویان در کشور است.
سعادت در ادامه، دانشجویان و مستعدان برتر را امانتی مهم در دست اساتید این طرح دانست و تصریح کرد: مهمترین هدف بنیاد ملی نخبگان تامین نیروی انسانی کشور است. شرکت کنندگان در این طرح از بهترین دانشجویان و محققان کشور هستند که باید در طول این طرح و توسط اساتید به توانمندی لازم برای حل مشکلات و مسائل کشور برسند.
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان تاکید کرد: دانشجویان برتر کشور در زمان دفاع مقدس نقش پررنگی در ابعاد نظامی داشتند و پس از آن نیز در بخشهای سازندگی و توسعه صنعت عملکرد بسیار خوبی داشتند. امروزه نیز رسیدن به توسعه و پیشرفت باید به همت مستعدان برتر و نظام نخبگانی شکل بگیرد.
 

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
همایش ملی بررسی نقش رسانه‌های دیجیتال در ارتقای سلامت

همایش ملی بررسی نقش رسانه‌های دیجیتال در ارتقای سلامت جامعه، نیمه مهر ماه امسال در سالن همایش‌های بین‌المللی رازی برگزار ...


news-image
سیلیکای نانوساختار دارو رسان شد

" تهيه منسوج پزشکي با عملکرد دارو رسانی توسط سيليکاي نانو ساختار" عنوان پژوهشی است که با پشتیبانی صندوق حمایت از پژوهشگر ...


news-image
سنجاقک هوشمند حسگر عبور و تعداد عوامل دشمن

حمیدرضا دهنار صیدی عضو موسسه حامی نوابغ جوان به کمک نبوغ و استعداد بالای خود موفق به ثبت اختراع طرح سنجاقک هوشمند حسگر ع ...