ربات پرتابگر تمام اتوماتیکی برای پرتاب شاتل‌های بدمینتون ساخته شد | نخبه ها
خدمات مرکز


ربات پرتابگر تمام اتوماتیکی برای پرتاب شاتل‌های بدمینتون ساخته شد
news-image


پژوهشگران کشور ربات پرتابگر تمام اتوماتیکی را برای پرتاب شاتل‌های بدمینتون ارائه کردند که قادر است تمامی ضربات را با دقت و صحت بالا انجام دهد.
به گزارش سیناپرس به نقل از ایسنا، بدمینتون از جمله ورزش‌هایی است که موفقیت در آن نیاز به مربی و حریف تمرینی مناسب دارد. این امر در بسیاری از مواقع برای ورزشکاران فراهم نیست.

برای رفع این چالش محققان کشور رباتی را طراحی کردند که قادر است این خلا را پر کند، ضمن آنکه باعث ارتقای سطح توان جسمی و ذهنی در بازیکنان‌ آماتور و نیز حرفه‌ای خواهد شد.در این دستگاه پس از ایجاد یک برنامه تمرینی در پانل تاچ اسکرین، ربات قادر به اجرای دقیق تمامی ضربات تخصصی بدمینتون با دقت و صحت بالا می‌شود.

با کمک این ربات می‌توان با مربیان حرفه‌ای این رشته در کشورهای همسایه به صورت از راه دور ارتباط نزدیک برقرار کرد، لذا می‌توان به صرفه‌جویی قابل ملاحظه‌ای در کشور برای خروج مربیان و بازیکنان در سطوح ملی رسید.

با توجه به اینکه این دستگاه در کشور وجود ندارد، نمونه آزمایشی این محصول سبب شده در تمرینات در سطح ملی و آماتور هم برای مربیان و هم برای بازیکنان انگیزه بسیار زیادی به وجود آید؛ ضمن آنکه هزینه‌ها نیز به صورت چشمگیری کاهش یافت.

از مزایا و دستاوردهای این طرح می‌توان به جلوگیری از آلودگی شدید دست مربیان پرتاب کننده، بالا رفتن سرعت واکنش عضلات تند انقباض و سرعت بازیکنان در سطح ملی، بالا رفتن دقت ضربات بازیکنان، پرتاب صدها شاتل بدون خستگی و سرعت و دقت بالا و اجرای برنامه‌های پیچیده تمرینی اشاره کرد.

این طرح از سوی اشکان امیرخانی و آرش امیرخانی در فستیوال نوآوری و تجهیزات ورزشی و توانبخشی ارائه شد.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
سامانه ارزی محصولات و خدمات فناوری کشور راه اندازی شد

سامانه ارزی محصولات و خدمات فناوری کشور با هدف تحت پوشش قرار دادن کلیه فرآیندهای اجرایی و عملیاتی خدمات ارزی فعالان فناو ...


news-image
کشف و معرفی شش گونه گیاهی جدید به دنیا

گیاهان دارویی میراثی منطقه‌ای با اهمیت جهانی هستند كه ثروت عظیمی را به جهان


news-image
ارائه خدمات پارک فناوری پردیس معاونت علمی متناسب با نیاز شرکت‌های عضو

مهدی صفاری‌نیا در نخستین نشست مدیران عامل بخش استیجاری و مرکز رشد فناوری نخبگان با مدیران ستادی در سالن سراج پارک فناوری ...