رونمایی از کپسول فضایی حمل انسان | نخبه ها
خدمات مرکز


رونمایی از کپسول فضایی حمل انسان
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در بخش نمایشگاهی نهمین نمایشگاه هوایی کیش، 100 شرکت داخلی و خارجی و نمایندگانی از کشورهای روسیه، آلمان و ایتالیا، آخرین دستاوردها و تجهیزات به روز صنایع هوایی و هواپیمایی و فضایی را در معرض دید عموم قرار خواهند داد.
در این نمایشگاه که 5 تا 8 آذرماه برگزار می شود از کپسول فضایی حمل انسان (در دست طراحی) نیز رونمایی می شود که این فناوری توسط متخصصان داخلی در حال طرحی است.
نمایش هوایی F-14 ، سوخو 23 ، میگ 29 ، صاعقه و دهها هواپیما و پهپاد دیگر در آسمان کیش و خلیج فارس و حضور تیم آکروباتیک کشور روسیه با 6 فروند  MIG 29 از تیم استرژی و تیم آکروباتیک کشور لتونی با 6 فروند جت L39 از تیم زنبورهای بالتیک از دیگر برنامه های جنبی این نمایشگاه است.
هدف از برگزاری این رویداد دو سالانه، معرفی منطقه آزاد کیش به عنوان مقصد برتر گردشگری کشور،(اولویت تغییر کند بهتر نیست) اول ارائه توانمندی بعد کیش) نمایش توانمندی های صنایع هوایی و فضایی کشور، نوسازی و به روز رسانی فرودگاه ها و ناوگان هوایی کشور، حمایت از شرکت های دانش بنیان هوایی، هوانوردی و فضایی و جلب سرمایه گذاران داخلی و خارجی است.
 

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
از ابتدای سال ۵۰ اختراع ثبت شد

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با بیان اینکه در این پارک ۶۰۰ محصول به تولید


news-image
نسل جدیدی از مواد مصنوعی دو بعدی ساخته شد

محققان دانشگاه راتگرز در نیوجرسی آمریکا نسل جدیدی از مواد مصنوعی دو بعدی را ساختند که در دمای اتاق دارای خصوصیاتی شبیه ب ...


news-image
با فعالیت شرکت‌های دانش بنیان در بورس شرایط ارتقاو توسعه آن‌ها فراهم می‌شود

معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی؛ در نشست بررسی مشکلات صندوق‌های جسورانه جدید گفت: با فعالیت شرکت‌های دانش بن ...