رفع مشکلات مدیریت آب با تیم های استارتاپی | نخبه ها
خدمات مرکز


رفع مشکلات مدیریت آب با تیم های استارتاپی
news-image


به گزارش سیناپرس به نقل از مهر، این روزها بسیاری از کشورهای دنیا درگیر مسائل مربوط به خشکسالی و کم آبی هستند و برای برون رفت از این مشکل، دست به دامن فناوریهای مختلف برای کمک به بارندگی بیشتر و دستیابی به منابع آبی جدید شده اند. در این میان تکنولوژیهایی مانند شیرین سازی و انواع تصفیه آب نیز مورد توجه قرار گرفته اند و در بسیاری از کشورها استفاده می شوند.
از این رو در نظر داریم با معرفی و تشریح ماحصل تلاش محققان در سایر کشورها و بررسی مزیتهای استفاده از این فناوری های آبی گامی در جهت اطلاع رسانی دقیق و موثر در این زمینه برداریم.
برخی از تحقیقات محققان در دنیا، در قالب استارت آپ ارائه شده و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اسامی آنها را منتشر کرده است. این استارت آپ ها در حوزه مدیرت آب رسانی شهری و روستایی فعالیت کرده اند.
پیش بینی احتمال ترکیدگی لوله ها​
در همین راستا یک شرکت امریکایی پلتفرم پیش بینی احتمال ترکیدگی لوله ها را در قالب استارت آپ و در حوزه مدیرت آب رسانی شهری و روستایی ارائه کرده است.
این شرکت راهکارهای مبتنی بر داده کاوی را برای پیش بینی احتمال شکست شبکه آبرسانی و ترکیدگی لوله ها ارائه کرده است. با استفاده از سیستم ارائه شده توسط این شرکت، شرکت های آب می توانند هزینه های تعویض لوله های آب را به مقدار قابل توجهی کاهش دهند چرا که اگر لوله ها دیر تعویض شوند امکان ترکیدگی و خسارت های مالی بسیاری وجود دارد و اگر لوله ها زودتر از پایان یافتن عمر مفیدشان تعویض شوند، در واقع سرمایه زیادی هدر خواهد رفت.
سیستم ارائه شده توسط این شرکت با تجمیع داده های تاریخ مربوط به نصب، تعمیرات و میزان استفاده از هر لوله و همچنین داده های محیطی و زمین شناسی و همچنین با استفاده از یک الگوریتم یادگیری ماشینی برای هر بخش از شبکه لوله ها، یک احتمال شکست پیش بینی می کند. در نهایت، نتایج در قالب یک پلتفرم آنلاین مبتنی بر نقشه های جغرافیایی به کاربر ارائه می شود تا به جای تعویض کلیه لوله ها، تنها آنهایی که احتمال شکست بالایی دارند تعویض یا تعمیر شوند.
گروه مخاطب این طرح، شرکت های آب و شهرداری ها هستند.
 

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
معرفی مرجعی برای مطالعه گایدلاینهای معتبر

چگونه لیستی از اولویت های پژوهشی در یک موضوع خاص را پیدا کنیم؟


news-image
استفاده از شتاب‌دهنده‌ها برای مدل توسعه ستاد زیست‌فناوری معاونت علمی

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی گفت: مدل توسعه ای که در ستاد توسعه زیست فناوری به دنبال آن هستیم استفاده از شتاب ...


news-image
اسنودن اپلیکیشن محافظت از لپ تاپ ساخت

ادوارد اسنودن اپلکیشینی ساخته که روی یک موبایل ارزان نصب می شود