راه ورود کسب‌وکارهای دانش‌بنیان و فناور به حوزه انرژی و محیط‌زیست هموار می‌شود | نخبه ها
خدمات مرکز


راه ورود کسب‌وکارهای دانش‌بنیان و فناور به حوزه انرژی و محیط‌زیست هموار می‌شود
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری سورنا ستاری معاون علمی فناوری رئیس جمهوری در آیین آغاز همکاری  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت حفاظت محیط زیست  آلمان با هدف  توسعه اقتصاد کم‌کربن که با حضور سفیر آلمان در ایران برگزار شد، یعنی منابع غنی زیرزمینی و نیروی انسانی خلاق و توانمند  دو مزیت سرزمینی ایران برای توسعه پایدار فناوری‌های انرژی و زیست محیطی دانست و گفت:  مزیت های سرزمینی و ساختاری کشورمان در حوزه انرژی دو ویژگی مهم ایران است؛ به عنوان نخستین دارنده ذخایر هیدروکربنی جهان و سومین تولید کننده گاز دنیا بخش قابل توجهی از ظرفیت جهانی در حوزه انرژی و محیط زیست را به خود اختصاص داده‌ایم.
ستاری با بیان این‌که قابل توجه توانمندی ایران در حوزه نیروی انسانی خلاق است عنوان کرد.:  ایران با دارا بودن بیش از ۳۳ میلیون و بیش از 4 میلیون  دانش آموخته همپای پیشرفته ترین کشور های جهان فارغ التحصیل مهندسی تربیت می کند. این ظرفیت از دانشگاه ها که شامل جامعه و بازار کار می‌شود، فرصت بالقوه قابل توجهی را برای کسب و کارهای دانش بنیان و خلاق حوزه انرژی در اختیار ایران قرار می دهد.
رونق بازار انرژی و محیط زیست‌ با ورود دانش‌بنیان‌ها
رئیس بنیاد ملی نخبگان با تأکید بر ضرورت کسب و کارهای دانش بنیان فناور  برای شکوفایی ظرفیت عظیم ایران در حوزه  انرژی، محیط زیست و رونق بازار این حوزه‌ها گفت: انرژی دارای مشکلات متعددی است که پرداخت  یارانه‌های هنگفت توسط دولت،  قیمت انرژی را کاهش داده و زمینه‌ساز سوء استفاده و قاچاق این ظرفیت ارزنده را فراهم آورده است؛  غافل نیستیم و باید با ایجاد ساز و کارها و های جدید زمینه حضور شرکت های دانش بنیان و فناور در حوزه انرژی  فراهم شود.
 

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری و ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
نتایج مطلوب بهبود بیماری‌های عروقی با کمک سلول‌های بنیادی در طولانی‌مدت

محققان به روش درمانی‌ای با استفاده از سلول‌های بنیادی دست پیدا کردند که می‌تواند گزینه‌ای برای درمان بیمارانی باشد که از ...


news-image
سرمایه‌گذاری در حوزه پزشکی مسیر پیشرفت کشور را هموار می‌کند

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در بیست و چهارمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی گفت: در ایران حوزه‌ای پول‌ساز تر از ح ...


news-image
حمایت از پروژه‌های تحقیقاتی سلول‌های بنیادی

طی همکاری صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور و ستاد توسعه علوم و فناوری‌های