راه ورود کسب‌وکارهای دانش‌بنیان و فناور به حوزه انرژی و محیط‌زیست هموار می‌شود | نخبه ها
خدمات مرکز


راه ورود کسب‌وکارهای دانش‌بنیان و فناور به حوزه انرژی و محیط‌زیست هموار می‌شود
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری سورنا ستاری معاون علمی فناوری رئیس جمهوری در آیین آغاز همکاری  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت حفاظت محیط زیست  آلمان با هدف  توسعه اقتصاد کم‌کربن که با حضور سفیر آلمان در ایران برگزار شد، یعنی منابع غنی زیرزمینی و نیروی انسانی خلاق و توانمند  دو مزیت سرزمینی ایران برای توسعه پایدار فناوری‌های انرژی و زیست محیطی دانست و گفت:  مزیت های سرزمینی و ساختاری کشورمان در حوزه انرژی دو ویژگی مهم ایران است؛ به عنوان نخستین دارنده ذخایر هیدروکربنی جهان و سومین تولید کننده گاز دنیا بخش قابل توجهی از ظرفیت جهانی در حوزه انرژی و محیط زیست را به خود اختصاص داده‌ایم.
ستاری با بیان این‌که قابل توجه توانمندی ایران در حوزه نیروی انسانی خلاق است عنوان کرد.:  ایران با دارا بودن بیش از ۳۳ میلیون و بیش از 4 میلیون  دانش آموخته همپای پیشرفته ترین کشور های جهان فارغ التحصیل مهندسی تربیت می کند. این ظرفیت از دانشگاه ها که شامل جامعه و بازار کار می‌شود، فرصت بالقوه قابل توجهی را برای کسب و کارهای دانش بنیان و خلاق حوزه انرژی در اختیار ایران قرار می دهد.
رونق بازار انرژی و محیط زیست‌ با ورود دانش‌بنیان‌ها
رئیس بنیاد ملی نخبگان با تأکید بر ضرورت کسب و کارهای دانش بنیان فناور  برای شکوفایی ظرفیت عظیم ایران در حوزه  انرژی، محیط زیست و رونق بازار این حوزه‌ها گفت: انرژی دارای مشکلات متعددی است که پرداخت  یارانه‌های هنگفت توسط دولت،  قیمت انرژی را کاهش داده و زمینه‌ساز سوء استفاده و قاچاق این ظرفیت ارزنده را فراهم آورده است؛  غافل نیستیم و باید با ایجاد ساز و کارها و های جدید زمینه حضور شرکت های دانش بنیان و فناور در حوزه انرژی  فراهم شود.
 

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری و ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
هسته‌های نخبگانی زیربنای اقتصاد دانش‌بنیان است/دانش‌آموختگان سودای کارآفرینی داش ...

ترابی گفت: حتی اگر شرایط استخدام دولتی نیز فراهم باشد، باز هم دانشگاهیان برای اثرگذاری بیشتر، باید وارد حوزه‌های اشتغال‌ ...


news-image
دریافت مجوز تولید دو محصول دانش‌بنیان در حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی

شرکت دانش‌بنیان پژوهشی تولیدی سیناسل موفق شده است با حمایت‌ها و پیگیری‌های ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی ...


news-image
وداع با افسردگی

بهترین راه کارهای مقابله با افسردگی براساس جدیدترین تحقیقات جهانی