حفاظ ترکیبی با خاصیت ارتجاعی و نگهدارنده وسیله نقلیه انحرافی | نخبه ها
خدمات مرکز


حفاظ ترکیبی با خاصیت ارتجاعی و نگهدارنده وسیله نقلیه انحرافی
news-image


محمد ورشویی عضو موسسه حامی نخبگان دارای ۱۰ مقاله بین المللی(پذیرفته شده در کشور های آلمان، فرانسه، ایتالیا و...). دارای اختراع درحال ثبت با هدف ساخت حفاظ مقاوم در برابر وسیله نقلیه و کنترل ضربه وارده با روشی نوین و با درصد اطمینان کنترل بسیار بالا، بصورتی که وسیله نقلیه منحرف شده را بجای برگرداندن به طرف جاده، به آغوش خود می کشد و آن را کنترل می کند. این عمل می تواند حداقل دو برابر از خسارات جانی و مالی را کاهش دهد.کسب مقامات برتر در: مسابقات قیر و آسفالت ایران، مسابقات بتن ACI نمایندگی آمریکا در ایران، مسابقات canstruction آمریکا نمایندگی ایران، مسابقات کشوری پل مقوایی و کسب مقام های برتر بین المللی و کشوری در مسابقات سازه های ماکارونی(تمامی گرایش ها). کسب رتبه های برتر در مقاطع مختلف تحصیلی و تدریس دروس تخصصی در دانشگاه. دارای گواهینامه بین المللی مسئول حفاظت ایمنی کارگاه(HSE)

عنوان اختراع محمد ورشویی حفاظ ترکیبی با خاصیت ارتجاعی و نگهدارنده وسیله نقلیه انحرافی میباشد.
گاردریل ها در اطراف اتوبان و یا جاده ها علاوه بر مشخص نمودن حریم جاده وظیفه ی بسیار مهمی در به حداقل رساندن خسارت وارده در انحراف خودروها به اطراف جاده را دارند. هنگام انحراف خودرو به اطراف، این گارد ریل ها هستند که باعث می شوند خودرو به دره یا خارج از جاده نرفته و با طراحی منحصر به فرد خود از واژگون شدن خودرو جلوگیری کرده و خودرو را به مسیر جاده هدایت می کنند. به همین منظور استحکام و مهندسی ساز بودن گارد ریل در حفظ جان سرنشینان وسایل نقلیه اهمیت بسیاری دارد. استفاده از فلزات نامرغوب که مقاومت کافی در برابر ضربات و کشش ها را ندارند باعث می شود جان شهروندانمان به خطر بیوفتد. همچنین در گذشته گاردریل ها از چوب ساخته می شدند اما با پیشرفت تکنولوژی و افزایش ترافیک جاده ها و متعاقبا افزایش سوانح جاده ای بشر به فکر ایمن تر کردن جاده ها افتاد به همین منظور مطالعات و آزمایشات گسترده ای در این رابطه به انجام رسانید تا گاردریل ها به شکل ،فلزی ،بتنی و... ساخته شد و به شکل امروزی درآمدند . همچنین سال هاست برای این امر از همین نمونه های فلزی در سراسر جهان استفاده می شود. یکی از پارامترهایی که در فرآیند حفاظ باید مورد توجه قرار گیرد، تولید و طراحی گارد ریل های با کشش بالا است.


برای رفع این مشکل پژوهش و بررسی هایی انجام گردیده است. در این مدت تلاش ما برای یافتن روش ارتقاء مقاومت کششی حفاظ و شناسایی عوامل و همچنین علل های مختلف آسیب گارد ریل های موجود به ماشین آلات و جان افراد در مناطق های مختلف بخصوص در مناطق کوهستانی که ممکن است به علت های مختلف وسیله نقلیه از جاده انحراف پیدا بکند باعث ایجاد آسیب های بسیار زیاد به جان افراد می شود معطوف گردید. 

منبع خبر: حامی نوابغ جوان

خبر های دیگر
news-image
برگزاری دومین "سمپوزیوم کریسپر"

"دومین سمپوزیوم کریسپر" پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری، هفتم آذر ماه برگزار می‌شود.


news-image
جوانان خلاق ارزشمندترین سرمایه برای توسعه شرکت‍های نوآور

به اعتقاد معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، جوانان تحصیلکرده و خلاق مهمترین سرمایه برای زیست‌بوم کارآفرینی و نوآوری کشور ...


news-image
نخستین سمپوزیوم «اختلالات عضله، سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی» برگزار می‌شود

نخستین سمپوزیوم «اختلالات عضله، سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی» با همکاری ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی ...