تاثیر تکنولوژی در نقاشی های کودکان | نخبه ها
خدمات مرکز


تاثیر تکنولوژی در نقاشی های کودکان
news-image


هنرهای تجسمی یکی از هنرهای تلفیق روح و جسم می باشد که می تواند احساسات و عواطف انسانی را در قالب نقاشی به تصویر کشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از آذربایجان غربی ؛هنرهای تجسمی یکی از هنرهای تلفیق روح و جسم می باشد که می تواند احساسات و عواطف انسانی را در قالب نقاشی به تصویر کشد. حال اگر این هنر توسط کودکان که به تازگی با دنیای اطراف خود ارتباط برقرار می کنند کشیده شود، لذت نگرش عواطف و اخلاقیات افراد را دو چندان می کند. این در حالی ست که با آموزش صحیح این هنر می توان شاهد بروز استعداد های کودکان و نوجوانان در حوزه های مختلف شد، چرا که با آشنایی زبان هنرهای تجسمی می توان بر بسیاری از رفتارهای کودک آشنا شده و نقاط مثبت و منفی شخصیت وی آشکار گردد.

«الهام میلانی» یکی از افرادی است که در این رشته زیبا و پرطرفدار مشغول فعالیت می باشد وی بیش از 10 سال در این حوزه مشغول آموزش و ترویج هنرهای تجسمی به کودکان و نوجوانان است و توانسته است از طریق کسب مجوز های لازم، آموزشگاه هنری ترنج را افتتاح نماید. وی درباره اولین نمایشگاه هنرهای تجسمی کودکان و نوجوانان که در مدت یک سال توانسته اند به رشد و شکوفایی در این رشته هنری دست یابند خبر می دهد.

موسس آموزشگاه هنری ترنج درباره اهمیت آموزش هنرهای تجسمی به کودکان می گوید: هنر های تجسمی یکی از راه هایی است که کودکان می توانند به صورت آزادانه خلاقیت ها و توانایی های خود را بیان کنند.

«الهام میلانی» در گفت و گو با خبرنگار  خبرگزاری علم و فناوری از آذربایجان غربی ؛درباره زبان کودکان در دوران کودکی بیان می کند: با توجه به این که زبان کودکان برای بیان احساسات و عواطف در سن های پایین نقاشی می باشد، به همین دلیل تمرکز اصلی روی کودکان می باشد. بیشتر نقاشی هایی که توسط کودکان به تصویر کشیده می شود ایده خود کودکان است که احساسات درونی خود را به صورت نقاشی بروز می دهند.

وی درباره توانایی های کودکان دهه های اخیر می افزاید: کودکان دهه هشتاد و نود را نمی توان با دهه های شصت و هفتاد مقایسه کرد زیرا آنها ذهن بسیار خلاق و باهوش تری را دارا هستند. این در حالی است که دید هنری و هوشیاری کودکان دهه های هشتاد و نود در سطح بالایی قرار دارد.

منبع خبر:خبرگزاری علم و فن آوری

خبر های دیگر
news-image
بهبود محیط کسب و کار لازمه جهش توسط شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپی‌ها است

به اعتقاد معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: برای ارتقای مناسب و بیش‌تر کشور در حوزه شاخص‌های جهانی نوآوری، باید تمامی ...


news-image
محصولات فناورانه نانو وارد بازار ایران و کره جنوبی می شود

مدیر کارگروه امور بین‌الملل ستاد توسعه فناوری نانو گفت: توانستیم کلوپی با کره جنوبی راه اندازی کنیم تا در نهایت محصولات ...


news-image
استفاده از سلول‌درمانی در درمان دیابت نوع یک

شواهد نشان داده است که استفاده از سلول‌های‌ بنیادی می‌تواند رویکردی امیدوار کننده را برای مشکلات اتوایمنی مربوط به دیابت ...