تاثیر تکنولوژی در نقاشی های کودکان | نخبه ها
خدمات مرکز


تاثیر تکنولوژی در نقاشی های کودکان
news-image


هنرهای تجسمی یکی از هنرهای تلفیق روح و جسم می باشد که می تواند احساسات و عواطف انسانی را در قالب نقاشی به تصویر کشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از آذربایجان غربی ؛هنرهای تجسمی یکی از هنرهای تلفیق روح و جسم می باشد که می تواند احساسات و عواطف انسانی را در قالب نقاشی به تصویر کشد. حال اگر این هنر توسط کودکان که به تازگی با دنیای اطراف خود ارتباط برقرار می کنند کشیده شود، لذت نگرش عواطف و اخلاقیات افراد را دو چندان می کند. این در حالی ست که با آموزش صحیح این هنر می توان شاهد بروز استعداد های کودکان و نوجوانان در حوزه های مختلف شد، چرا که با آشنایی زبان هنرهای تجسمی می توان بر بسیاری از رفتارهای کودک آشنا شده و نقاط مثبت و منفی شخصیت وی آشکار گردد.

«الهام میلانی» یکی از افرادی است که در این رشته زیبا و پرطرفدار مشغول فعالیت می باشد وی بیش از 10 سال در این حوزه مشغول آموزش و ترویج هنرهای تجسمی به کودکان و نوجوانان است و توانسته است از طریق کسب مجوز های لازم، آموزشگاه هنری ترنج را افتتاح نماید. وی درباره اولین نمایشگاه هنرهای تجسمی کودکان و نوجوانان که در مدت یک سال توانسته اند به رشد و شکوفایی در این رشته هنری دست یابند خبر می دهد.

موسس آموزشگاه هنری ترنج درباره اهمیت آموزش هنرهای تجسمی به کودکان می گوید: هنر های تجسمی یکی از راه هایی است که کودکان می توانند به صورت آزادانه خلاقیت ها و توانایی های خود را بیان کنند.

«الهام میلانی» در گفت و گو با خبرنگار  خبرگزاری علم و فناوری از آذربایجان غربی ؛درباره زبان کودکان در دوران کودکی بیان می کند: با توجه به این که زبان کودکان برای بیان احساسات و عواطف در سن های پایین نقاشی می باشد، به همین دلیل تمرکز اصلی روی کودکان می باشد. بیشتر نقاشی هایی که توسط کودکان به تصویر کشیده می شود ایده خود کودکان است که احساسات درونی خود را به صورت نقاشی بروز می دهند.

وی درباره توانایی های کودکان دهه های اخیر می افزاید: کودکان دهه هشتاد و نود را نمی توان با دهه های شصت و هفتاد مقایسه کرد زیرا آنها ذهن بسیار خلاق و باهوش تری را دارا هستند. این در حالی است که دید هنری و هوشیاری کودکان دهه های هشتاد و نود در سطح بالایی قرار دارد.

منبع خبر:خبرگزاری علم و فن آوری

خبر های دیگر
news-image
تصویب تعرفه معقول راهی برای حمایت ازتولیدملی است

ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی؛ با رویکرد تصویب تعرفه معقول در راستای حمایت از تولید مل ...


news-image
ایران به تکنولوژی باتری هسته‌ای دست یافت

دستیار ویژه سازمان انرژی اتمی ایران در دیدار با استاندار قزوین اعلام کرد


news-image
جشنواره‌ای برای حمایت از ایده‌های ارزش‌آفرین حوزه معدن و صنایع معدنی

جشنواره ایده‌های ارزش آفرین معدن و صنایع معدنی 23 و 24 تیر ماه سال جاری برای حمایت از ایده‌های نوآورانه برگزار می‌شود.