تحقق شعار سال در گرو مبارزه با قاچاق و حمایت از تولیدکننده داخلی است | نخبه ها
خدمات مرکز


تحقق شعار سال در گرو مبارزه با قاچاق و حمایت از تولیدکننده داخلی است
news-image


به گزارش lمرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به نقل از ستاد خبری دومین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری "ایران ساخت"، عباسعلی امیری معاون امور مجلس رئیس جمهوری با بیان اینکه حمایت از تولید و کالای ایرانی با همگرایی محقق می شود اظهار کرد: در این چارچوب باید بسترهای لازم سرمایه گذاری و ایجاد امنیت در قانون فراهم شود. همچنین باید شرایطی فراهم شود که مردم با افتخار به خرید کالای ساخت داخلی مبادرت و تولیدکنندگان نیز تلاش کنند تا با بهره گیری از تخصص و علم جوانان کیفیت کالاهای خود را افزایش دهند. 
معاون امور مجلس رئیس جمهوری در ادامه گفت: در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده باید تولید کننده، مردم و مسئولان در یک راستا حرکت کرده و به عملی شدن شعار سال جامعه عمل بپوشانند. 
امیری همچنین بیان کرد  یکی از مهمترین اقدامات اساسی برای حمایت از کالاهای ایرانی جلوگیری از قاچاق کالا در مبادی ورودی کشور است که در دولت تدبیر و امید اقدامات خوب و مثبتی در این زمینه صورت گرفته است. 
وی به راه اندازی سامانه های هوشمند در گمرکات کشور توسط دولت دوازدهم اشاره کرد و گفت: دولت تدبیر و امید اهتمام دارد در مقوله مبارزه با کالای قاچاق بطور جدی وارد عمل شود که این خود نقش بسزایی در اشتغال، حمایت از کالای ایرانی و کارگر ایرانی دارد. 
به گفته امیری،  ارائه برنامه های سخت افزاری، اصلاح روش ها و فرآیندها از دیگر اقدامات مهم دولت در سال های اخیر بوده که در راستای مبارزه با قاچاق کالا صورت گرفته است. چرا که قاچاق کالا به اقتصاد داخلی و اشتغال ضربه می زند بنابراین مبارزه با آن بر حوزه های مختلف تاثیرات مثبت دارد.
 

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
جشنواره ملی حرکت باید زمینه‌ساز بروز ایده‌های مبتکرانه باشد

رییس شورای سیاستگذاری یازدهمین جشنواره ملی حرکت گفت: جشنواره ملی حرکت باید زمینه‌ساز ایجاد انگیزه جستجوی علمی، مسیری برا ...


news-image
به عنوان یک دستگاه ذخیره سازی و تولید انرژی

تولید جریان الکتریکی باDNA


news-image
نخبگان و پژوهشگران در خط مقدم جهاد علمی قرار دارند

مسئول بازرسی سازمان بسیج علمی و پژوهشی کشور در این جلسه بیان کرد: نخبگان ،پژوهشگران و مخترعان بسیجی