استفاده از ظرفیت نخبگان دانشگاهی برای تولید ثروت از محصولات زیست‌فناوری | نخبه ها
خدمات مرکز


استفاده از ظرفیت نخبگان دانشگاهی برای تولید ثروت از محصولات زیست‌فناوری
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی در بازدید از یکی از شرکت های دانش بنیان حوزه تحقیقات و تولید مواد بیولوژیک، با بیان اینکه استفاده از ظرفیت نخبگان دانشگاهی در حوزه زیست فناوری ضروری است، بیان کرد: ستاد توسعه زیست فناوری موظف است پاسخگوی بخش اقتصاد دانش بنیان باشد و برای این امر اعتباراتی در نظر گرفته است.
وی افزود: مباحث اقتصاد دانش بنیان در حوزه زیست فناوری را ستاد مشخص می کند، برای این کار در ابتدا اولویت ها مشخص می شوند و با در نظر گرفتن اولویت ها، کار پیش می رود.
به گفته قانعی، ستاد موظف است هر شش ماه، میزان فروش و نیز صادرات محصولات در حوزه زیست فناوری، همچنین سهم شرکت ها از بازار را گزارش بدهد.
وی در ادامه تصریح کرد: در حقیقت، یکی از اهدافی که برای ستاد مصوب شده، به دست آوردن سه درصد بازار توسط محصولات زیست فناوری است.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری همچنین عنوان کرد: فرق ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری این است که ستاد توسعه زیست فناوری، فقط توسعه زیست فناوری را با هدف تحقق اقتصاد دانش بنیان در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پیگیری می کند.
وی ادامه داد: بنابراین مباحث مربوط به تحقیقات پایه و سایر موارد، متولیان خود را دارد و موضوع ستاد توسعه زیست فناوری نیست. به عنوان مثال این که یک جلبک بتواند به عنوان خوراک مورد استفاده قرار بگیرد، در حوزه زیست فناوری قرار دارد و توسعه آن، موضوع فعالیت ستاد است. 
قانعی در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار کرد: به طور کلی، توسعه موضوعات حوزه زیست فناوری را ستاد حمایت می کند، اما صنعتی شدن این موضوعات، بر عهده نهادهایی است که وام ها و تسهیلاتی را برای توسعه صنعتی اختصاص می دهند.
 

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
اینترنت اشیا چیست

اینترنت اشیا شبکه‌ای از اشیاء فیزیکی است که شامل فناوری‌های مجتمع شده بوده


news-image
معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری منصوب شد

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری با صدور حکمی معاون نوآوری و تجاری‌سازی معاونت علمی و فناوری را منصوب کرد.


news-image
کاهش دردهای قاعدگی با فناوری گرمایشی

شرکت ووشین لابو تک (Wooshin Labottach) در کره جنوبی به تازگی یک فناوری جدید به نام صفحه گرم