تامین نمونه‌های مرجع استاندارد و کالیبراسیون برای مراکز عضو شبکه | نخبه ها
خدمات مرکز


تامین نمونه‌های مرجع استاندارد و کالیبراسیون برای مراکز عضو شبکه
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رضا اسدی‌فرد مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص تامین نمونه‌های مرجع استاندارد و کالیبراسیون برای مراکز عضو شبکه، بیان کرد: در بسیاری از موارد تهیه مواد مرجع به دلیل هزینه های بالا و شرایط تحریم برای مراکز عضو شبکه با سختی هایی همراه است که بر این  اساس، تهیه و تامین مواد مرجع از تولیدکنندگان معتبر بین المللی را در قالب یک شرکت خصوصی اجرایی کرده ایم.
وی افزود: این شرکت فعالیت های دیگری مانند ترویج و آموزش عمومی و تخصصی در زمینه انتخاب و استفاده درست از مواد مرجع، برگزاری آزمون مقایسات بین آزمایشگاهی و همچنین برگزاری آزمون های مهارت در سطح شبکه، ملی و بین المللی را در دستور کار دارد.
به گفته اسدی‌فرد، در سال گذشته تعداد 147 مورد نمونه مرجع تهیه و در اختیار مراکز عضو شبکه قرار گرفته است.
وی همچنین تصریح کرد: مواد مرجع استاندارد یا مواد مرجع گواهی شده به موادی گفته می شود که برای کنترل صحت عملکرد دستگاه ها به کار می رود. این مواد به منظور معتبرسازی روش های اندازه گیری تحلیلی و یا کالیبراسیون تجهیزات استفاده می شود.


منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

 

خبر های دیگر
news-image
کمترین هزینه با پیل‌های سوختی نانوکاتالیست ایرانی

محققان دانشگاه علم و صنعت ایران نانوکاتالیست‌هایی را سنتز کرده‌اند که می‌تواند هزینه ساخت پیل‌های سوختی


news-image
واکسن‌شناسی معکوس روشی امیدبخش برای کشف واکسن های نوترکیب

ایمن سازی جانداران قرن ها است که انجام می شود و به طور کلی به عنوان مناسب ترین و مقرون به صرفه ترین روش برای کنترل بیمار ...


news-image
همکاری ایران با سازمان جهانی مالکیت فکری توسعه می‌یابد

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و مدیرکل سازمان جهانی مالکیت فکری دیدار کردند که در این جلسه بر توسعه همکاری ...